Podlaskie

Wśród żubrów

Rzecz dzieje się w Puszczy Białowieskiej, niekwestionowanej królowej polskich puszcz, której najlepiej zachowany fragment stanowi Rezerwat Biosfery i Dziedzictwa Ludzkości - Białowieski Park Narodowy, wpisany w 1977 r. na listę UNESCO.

W mrocznej zieleni jego ostępów udało się uratować od gatunkowej zagłady imperatora puszczy – żubra. Rok 2004 obchodzono w Białowieskim Parku Narodowym jako „Rok Żubra”.

Ów ostatni w Europie Środkowej fragment nizinnej puszczy pierwotnej przyciąga i fascynuje turystów, dla których Biuro Turystyczne „Nature Travel” z Białegostoku przygotowało 7-dniową wycieczkę rowerową.

Wycieczka obejmuje podziwianie piękna unikatowej puszczańskiej przyrody, odkrywanie jej najdzikszych, nienaruszonych przez człowieka zakątków, zwiedzanie rezerwatu ścisłego i pokazowego zwierząt, spływ kajakowy po rzece Narewce, zwiedzanie „królestwa bobrów”, tropienie żubrów, spotkanie z miejscowym pszczelarzem.

Właściciel:
Nature Travel S.J.
Marek Czarny i Joanna Sorko-Czarny
15-888 Białystok, ul. Wyszyńskiego 2/1 lok. 204
www.masuren.travel.pl

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit