Wielkopolskie

Wybierz Kalisz na weekend

Lokalny produkt turystyczny, znakomita oferta dla mieszkańców i turystów w każdym wieku, chcących poznać najstarsze miasto w Polsce wyśmienicie się przy tym bawiąc. Kalisz może poszczycić się całą paletą zabytków, które podczas wakacyjnych weekendów warto zwiedzić na cztery różne sposoby.

Rejs łodzią Calisia - pełen niecodziennych wrażeń rejs łodzią Calisia po rzece Prośnie zabiera chętnych w czasy wczesnego średniowiecza, kiedy Kalisz był jeszcze niewielkim drewnianym grodziskiem. Wyprawa łączy cechy typowej wycieczki z bajkową podróżą do przeszłości. Piękna przyroda, plusk wody i ciekawe opowieści o historii miasta pozwalają oderwać się od codzienności.

Zwiedzanie miasta zabytkowym autobusem - wyjątkowe wrażenia i mnóstwo śmiechu zapewnia przejazd ulicami miasta zabytkowym autobusem z lat 70. W tym przypadku brak klimatyzacji i głośny warkot silnika, to dodatkowe atrakcje. Każdy kurs odbywa się z udziałem przewodników, którzy odkrywają przed pasażerami tajemnice Kalisza, nie szczędząc przy tym rozmaitych ciekawostek. Uwagę zwiedzających przyciąga między innymi słynny Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego oraz Baszta Dorotka, czyli fragment muru obronnego wzniesionego za czasów króla Kazimierza Wielkiego. Taka przejażdżka to frajda zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Zwiedzanie wieży kaliskiego ratusza z przewodnikiem - wejście na wieżę ratusza z przewodnikiem to znakomite urozmaicenie spaceru po kaliskim rynku. Pokonywanie kolejnych kondygnacji umilają pełne ciekawych anegdot opowieści z historii miasta. Najwspanialsza niespodzianka czeka jednak na tarasie widokowym – jest nią przepiękna panorama miasta.

Przejażdżki bryczką - miła i bardzo atrakcyjna forma spędzenia czasu w centrum Miasta. Idealna dla osób, które chcą nasycić wzrok widokiem pięknych kamieniczek, zabytkowych kościołów i gmachów reprezentujących rozmaite style architektoniczne. Jej zaletą jest również to, że o długości trasy można zdecydować samodzielnie.

Dla każdego coś pysznego! - Każdy, kto popłynie łodzią, zwiedzi Kalisz autobusem lub dorożką albo wejdzie na wieżę ratusza może liczyć na kulinarną niespodziankę przygotowaną przez kaliskie lokale gastronomiczne. Trzeba tylko zachować skasowane bilety wstępu na powyższe atrakcje. Warto więc po miłej wycieczce udać się do wybranej kawiarni lub restauracji i oddać wykorzystany wcześniej bilet, aby zasmakować w tym, co w Kaliszu najlepsze.

www.kalisz.pl

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit