Pomorskie

Wycieczka tematyczna po Słowińskim Parku Narodowym – przygoda, historia i przyroda

Przejazd Kolejką Bajkową…Więcej »

Słowiński Park Narodowy leży w Krainie Bałtyckiej w dzielnicach Pasa Nadmorskiego i Pobrzeża Słowińsko-Kaszubskiego, na środkowym wybrzeżu między Łebą a Rowami.

Jego powierzchnia obejmująca lasy, wody (np. jeziora Łebsko i Gardno), bagna i wydmy wynosi 18.618 ha. Główną atrakcją turystyczną parku są ruchome wydmy, których bardzo drobny piasek wędruje pod wpływem wiatru na wschód z prędkością 3-10 m rocznie.

Propozycja zróżnicowanej wycieczki krajoznawczej po SPN, rozpoczyna się w Łebie. Obejmuje ona takie atrakcje, jak: przejazd Kolejką Bajkową, wycieczkę po SPN, rejs ekologicznym statkiem o napędzie elektrycznym po jeziorze Łebsko (raj dla miłośników turystyki ornitologicznej i przyrodniczej), zwiedzanie z przewodnikiem wyrzutni jednej z hitlerowskich Wunderwaffe, wejście na wieżę widokową z panoramą m.in. największych w Europie wydm ruchomych, zwiedzanie obiektów polskiego instytutu lotnictwa oraz zabudowań z okresu II wojny światowej z ekspozycją zdjęć „Łeba i okolice w starej fotografii”.

Wycieczka trwa 4 godziny, oferowana jest od maja do października, a w przypadku zainteresowania również zimą i wczesną wiosną. W 2004 roku z oferty skorzystało 45 tys. turystów.

Atrakcyjność zwiedzanych obszarów podnoszą: wystawa motyli świata, miasteczko Western City, ogród ornitologiczny, rejsy po morzu (wyprawy na dorsza, turystyczne, nurkowanie), ścieżki rowerowe (np. dookoła jez. Serbsko, do SPN, do Kluk – skansenu słowińskiego), wesołe miasteczko, wypożyczalnie skuterów i gokartów, trzypiętrowy plac zabaw dla dzieci oraz liczne imprezy, np. Mistrzostwa Polski w Piłce Plażowej.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit