Śląskie

Zwiedzanie Tyskich Browarów Książęcych i Tyskiego Muzeum Piwowarstwa

Pracownicy browarów i nieprofesjonalni aktorzy wcielają się w historyczne postaci i oprowadzają turystów po Muzeum opowiadając jego historię. Pojawia się księżna Daisy, Carmen, hrabia i piwowar/ fot.: Archiwum TMP

Wycieczka do Tyskich Browarów Książęcych, gdzie od blisko czterech wieków nieprzerwanie warzone są jasne piwa, to blisko trzygodzinny spacer, podczas którego zwiedzający odkrywa tajemnice warzenia złocistego trunku.

Znajduje się w miejscu, gdzie tradycja nie stanowi skansenowej atrakcji, ale żywą i wszechobecną historię. Wędruje szlakiem powstawania piwa w czasie, gdy browar pracuje „pełną parą” (warzelnie, oddział fermentacji, linie rozlewnicze), bo tylko wtedy ma możliwość zobaczenia na żywo, jak warzy się piwo. Ogląda gigantyczno tankoferementory, może dotknąć miedzianych kopuł w zabytkowej warzelni, poczuć chłód browarnych piwnic i energię ultranowoczesnych linii rozlewniczych, pędzących z prędkością 60 tysięcy butelek na godzinę.

Po tej porcji doznań uczestnik wycieczki może zwiedzić zabytkowe budynki na terenie zakładu, których powstanie datuje się na przełom XIX i XX wieku (bednarnia, smolarnia, willa dyrektora, dawny dom kawalera, dyżurka piwowara, dawne domy rodzin piwowarskich, dawny peron kolejowy). Przed nim ciąg dalszy …

Drugą częścią wycieczki, którą zawsze prowadzi wykwalifikowany przewodnik, jest wizyta w jedynym w Polsce Muzeum Piwowarstwa, usytuowanym w dawnej kaplicy ewangelickiej z 1902 roku. W Sali kinowej muzeum można obejrzeć film w technologii trójwymiarowej o piwie, browarze i ziemi pszczyńskiej, zobaczyć kolekcję najpiękniejszych butelek i kufli, oryginalne dębowe beczki i wiele innych ciekawych przedmiotów opowiadających dzieje piwowarstwa. Atrakcja są zabawy w gry piwne, czy możliwość wysłania ze specjalnej, potężnej beczki elektronicznej pocztówki, z treścią wystukana na starej maszynie do pisania.

Na zakończenie zwiedzania stylowy pub w podziemiach muzeum zaprasza gości na kufelek chłodnej niespodzianki prosto z browaru, a znajdujący się w recepcji sklep – do zakupu firmowych gadżetów.

Oferta zwiedzania (również w wersjach obcojęzycznych – angielskiej, niemieckiej, francuskiej, czeskiej i włoskiej) przeznaczona jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Właściciel produktu:

Kompania Piwowarska S.A.

Ul. Szwajcowska 11, 61-285 Poznań

Tel.: 0-61/ 87-87-881, fax: 0-61/ 87-87-850

www.kp.pl, poczta@kp.pl


 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit