Zachodniopomorskie

Centrum Nordic Walking Barlinek - Europejska Stolica Nordic Walking

Jest to pełny pakiet oferty dla zainteresowanych Nordic Walking i aktywnymi formami spędzania wolnego czasu. Na Centrum składa się: 50 km oznakowanych tras o 3 różnych poziomach trudności – razem 7 tras: 6 tras w Barlinecko-Gorzowskim Parku Krajobrazowym i 1 trasa na terenach łąkowo-leśnych w Łubiance.

Otwarcie pierwszego w Polsce Centrum Nordic Walking nastąpiło 1 maja 2008 roku w Barlinku. To właśnie w mieście i jego okolicach można przeżyć pasjonującą przygodę w grupie miłośników "kijków". Blisko 900 miejsc noclegowych również z ofertą SPA pozwala odpocząć po trudach zmagań z własną kondycją. Doskonale oznakowane szlaki, serdeczność mieszkańców oraz bogata oferta gastronomiczno-hotelowa sprawiają, że każdy kto raz tu przyjedzie, zawsze chętnie wróci po nowe przygody. Turyści zajdą tu także wiele innych możliwości ciekawego spędzenia czasu. W Barlinku można żeglować, opłynąć tramwajem wodnym, łódką lub kajakiem jeziora, udać się na wycieczkę rowerową, łowić ryby, pojeździć konno, a jesienią zbierać grzyby.
Na Centrum składa się z: Ośrodka wypoczynkowego „Janowo” – kompleksu położonego na półwyspie Jeziora Barlineckiego. Posiada on obiekt noclegowy, domki campingowe, chatę biesiadną, plażę z kąpieliskiem, statek wycieczkowy, korty tenisowe, caravaning, gastronomię, wypożyczalnię sprzętu wodnego i rekreacyjnego, instruktorów do nauki Nordic Walking; Hotelu Alma & Spa z szeroką ofertą szkoleniowo-konferencyjną, ofertą nauki Nordic Walking, wypożyczalnią kijków itp.; Szkółki Nordic Walking Agroturystyka Bogdanowo Łubianka; Pensjonatu pod Zegarem; Centrum Informacji Turystycznej – Barlinecki Ośrodek Kultury – organizatora cyklicznych imprez rekreacyjnych z Nordic Walking, szkoleń dla grup zorganizowanych i indywidualnych turystów.
Do miejscowych atrakcji należą: coroczna impreza z Nordic Walking „Wielka siódemka Barlinecka”, Cztery Pory Roku z Nordic Walking – 4 otwarte rajdy, Rajd międzynarodowy gmin partnerskich Szwecja – Niemcy – Polska, Ziołowe Czary Mary w Łubiance – rajd Nordic Walking połączony z konkursami o ziołach z regionu.
Realizacja Centrum Nordic Walking odbywa się przy współpracy Polskiej Federacji Nordic Walking działającej przy AWFiS w Gdańsku i jest dofinansowana z funduszy europejskich.

Barlinecki Ośrodek Kultury, Centrum Informacji Turystycznej
ul. Paderewskiego 7, 74-320 Barlinek
tel.: 0-95/ 746-28-74
www.it.barlinek.pl it.barlinek@wp.pl

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit