Podlaskie

„Gościnny Białystok”

Oferta spędzenia trzech weekendowych dni w Białymstoku – stolicy „Zielonych Płuc Polski” oraz w jego okolicach, skierowana do firm organizujących szkolenia i konferencje, do biur podróży, uczelni wyższych, touroperatorów zagranicznej turystyki przyjazdowej, esperantystów, a także turystów indywidualnych.

    W piątek wita gości miejsce ich zakwaterowania - Hotel Branicki, pierwszy w regionie obiekt klasy boutique, nawiązujący do atmosfery przedwojennego hotelu Ritz. Stylowy hotel położony jest w zacisznej części centrum miasta. Jego kameralna atmosfera i najwyższy poziom usług tworzą idealne miejsce do pracy i wypoczynku. Tu czeka pyszny obiad w restauracji „Oranżeria”, relaks w hotelowym Centrum Urody (sauna sucha, parowa z olejkami aromatycznymi, jaccuzi), a następnie przejazd do Folwarku Nadawki na niepowtarzalną Biesiadę Podlaską, połączoną z pokazem wytwórstwa rękodzieła ludowego.

    Sobota przeznaczona jest na spacer „Szlakiem J.K. Branickiego” rozpoczynający się w najbardziej urokliwym miejscu Białegostoku - barokowym Pałacu Branickich i okalających go ogrodach: angielskim i francuskim. Jest to jedna z najlepiej zachowanych rezydencji magnackich epoki saskiej na ziemiach dawnej Rzeczypospolitej, nawiązująca do pałaców królów francuskich, stąd jego nazwy „Wersal Podlaski”, „Wersal Północy”, „Wersal Polski”. Po krótkiej przerwie na fantazję kawową w Hotelu Branicki, następuje zwiedzanie Muzeum Ikon (kolekcja XVIII-, XIX- i XX-wieczna) w Supraślu w Puszczy Knyszyńskiej, z możliwością zakupu pamiątek. Absolutny unikat stanowią tam XVI-wieczne freski ocalałe ze zburzonej i obecnie odbudowanej cerkwi Zwiastowania NMP, znajdującej się na terenie Monasteru Supraskiego. Kolejny punkt programu to pobyt na polu golfowym w Lipowym Moście, połączony z lekcją gry w golfa, wspólnym grillem na świeżym powietrzu przy akompaniamencie muzycznym oraz wyborem „Najlepszego Golfisty Lipowego Mostu” z wręczeniem Pucharu Prezesa Golf Park.

    W niedzielę uczestnicy zorganizowanego pobytu mają szansę zwiedzić skansen - Białostockie Muzeum Wsi, odtwarzający zabudowę wsi charakterystyczną dla części wschodniego Podlasia, wschodniego Mazowsza i Pojezierza Augustowsko-Suwalskiego, w którym zebrano ponad 4 tysiące eksponatów, a po tych doznaniach nasycić się sutą regionalną ucztą i obejrzeć pokaz wyrobów z Podlasia. Na pamiątkę pobytu gościnny Białystok żegna gości upominkami.Właściciel produktu:
Agencja Turystyczna NOWATOR
15-275 Białystok, ul. M. C. Skłodowskiej 13
tel.: 0-85/ 742-63-36
fax: 0-85/ 742-69-56
nowator@nowator.com.pl

Podmiot zarządzający:
Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna
15-440 Białystok, Malmeda 6
tel.: 0-85/ 653-77-97
fax: 0-85/ 732-68-32
podlaskieit@podlaskieit.pl

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit