Lubuskie

Weekend w Rzeczpospolitej Ptasiej

Jaskółki pod dachem Stacji Pomp…Więcej »

Słońsk to miejscowość i gmina położona w województwie lubuskim, na obszarach Parku Narodowego i Parku Krajobrazowego „Ujście Warty”, a zarazem jednego z największych w Europie terenów podmokłych, rozciągających się na przestrzeni kilku tysięcy hektarów i gromadzących w okresie wędrówek setki tysięcy ptaków.

Towarzystwo Przyjaciół Słońska „Unitis Viribus” powołało w niej do życia Rzeczpospolitą Ptasią, unikalną w skali kraju inicjatywę, której celem jest klubowe zrzeszenie miłośników ptaków odwiedzających Słońsk, uatrakcyjnienie tej miejscowości dla ruchu turystycznego, tworzenie warunków dla rozwoju rodzimej bazy turystycznej, umożliwiającej mieszkańcom poprawę warunków bytowych. Rzeczpospolita Ptasia – republika demokratyczna wspólna ptakom i ludziom ma swoją stolicę – Słońsk, konstytucję, obywateli – posiadaczy paszportów, pieczęcie i nalepki. Historia stolicy, związanej od wieków z Zakonem Joannitów stanowi dodatkowy, turystyczny atut.

Weekend w Rzeczpospolitej Ptasiej to zorganizowana oferta spędzenia czasu wolego w okolicach Słońska. Oferta jest kompleksowa i dobrze zorganizowana. Zwiedzający miłośnik przyrody ma do dyspozycji noclegi i wyżywienie w kwaterach agroturystycznych. Biuro Turystyki Przyrodniczej „Dudek” w Słońsku prowadzi informację turystyczną, sprzedaje mapy i przewodniki. Można w nim wypożyczyć kajaki, a także wynająć przewodnika. W Zielonym Punkcie w gospodarstwie agroturystycznym „Nad rzeczką” jest wypożyczalnia rowerów i lornetek.

Produkt jest całoroczny, a przykładowe programy weekendowych pobytów obejmują zloty Obywateli Rzeczpospolitej Ptasiej, Wiosenne Spotkania z Łąką w Owczarach, spływy kajakowe po Postomii, zwiedzanie Wystawy Pamiątek Regionalnych i Słońska, degustacje lokalnych smakołyków.

Oferta w istotny sposób przyczynia się do wzrostu liczby turystów polskich i zagranicznych odwiedzających ten region.

Właściciel produktu:
Towarzystwo Przyjaciół Słońska „Unitis Viribus”
ul. Słoneczna 43/6, 66-436 Słońsk
tps@tps-unitisviribus.org.pl

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit