Małopolskie

Nocleg w Kopalni Soli Bochnia

Kopalnia Soli Bochnia to najstarsza na ziemiach polskich kopalnia soli i jednocześnie najstarsze w Europie przedsiębiorstwo solne, działające nieprzerwanie od 1284 r. Po blisko ośmiu wiekach eksploatacji przypomina rozległe podziemne miasto pełne tajemniczych i niepowtarzalnych miejsc.

Na udostępnionej trasie turystycznej można zobaczyć zabytkowe kaplice wykute w solnych skałach, oryginalne narzędzia i urządzenia górnicze oraz niezwykłe komory solne z zachowanymi śladami prac eksploatacyjnych. Udostępniono tam także ekstremalną trasę turystyczno-geologiczną, wytyczoną wśród wyrobisk pamiętających XIII wiek.
Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia to jedyne miejsce w Polsce, gdzie organizowane są pobyty nocne pod ziemią. Do tego celu przystosowane są dwie komory: Komora Ważyn (250 m pod ziemią) i Komora Kołdra (212 m pod ziemią).
Noc w Kopalni rozpoczyna zjazd szybami Sutoris lub Campi. Jazda windą pokonującą ponad 200 m trwa 2 minuty. Po zakwaterowaniu goście mają możliwość obejrzenia filmu w podziemnym kinie lub skorzystania z boiska sportowego, na które można zjechać 140-metrową zjeżdżalnią. Podczas zwiedzania trasy turystycznej, pieszo lub podziemną kolejką, o której górnicy mówią – jedyne w Polsce ukończone metro - można poznać historię najstarszej na ziemiach polskich kopalni soli. Po wycieczce czeka na gości posiłek w restauracji „Ważynek”, po której DJ zaprasza na trwającą do północy dyskotekę, a inni mogą korzystać z boiska lub zjeżdżalni. Kiedy zegar wybija północ goście udają się na spoczynek.
Noc w kopalni soli to nie tylko niezwykła przygoda, ale coraz bardziej rozpowszechniona metoda leczenia wielu schorzeń, typu astmy oskrzelowej, stanów zapalnych nosa i zatok, alergii pyłkowych. Zatem pobyt nocny łączy świetną zabawę z inhalacjami, korzystnie wpływającymi na organizm.


Właściciel produktu:
Uzdrowisko Kopalni Soli Bochnia Sp. z o.o.
32-700 Bochnia, ul. Solna 2
tel./fax: 0-14/ 615-36-38
www.kopalniasoli.pl recepcja@sutorisbochnia.com.pl

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit