I edycja Konkursu na Najlepsze Centrum „it”

2005. Laureaci godni naśladowania

7 października 2005 r. w siedzibie Polskiej Organizacji Turystycznej w Warszawie rozstrzygnięty został Konkurs na Najlepsze Centrum „it” w Polsce. Konkurs został ogłoszony przez Polską Organizację turystyczną, Forum Informacji turystycznej i Wielkopolska Organizację Turystyczną.

Miał na celu nie tylko wyłonienie najlepszych CIT w kraju, ale też zwiększenie zainteresowania władz samorządowych i lokalnych tworzeniem sieci informacji turystycznej i podnoszeniem jakości usług świadczonym przez placówki „it”.

Na konkurs nadesłano 38 zgłoszeń. Zgłoszone placówki oceniane były pod kątem lokalizacji, wyglądu, funkcjonalności i estetyki wnętrz, dostępności dla turystów , w tym niepełnosprawnych, godzin pracy, kwalifikacji pracowników, w tym znajomości języków obcych, jakości, zasięgu i kompletności udzielanych informacji oraz zaopatrzenia w materiały informacyjno-promocyjne.

Komisja Konkursowa w składzie: przewodnicząca Katarzyna Motławska, Alina Bittner i Agnieszka Sobańska – reprezentujące Forum Informacji Turystycznej oraz Jacek Idzikowski i Jerzy Walasek – reprezentujący Polską Organizację Turystyczną - wybrała w głosowaniu jawnym laureatów I edycji Konkursu:
I miejsce - Wojewódzkie Centrum Informacji Turystycznej w Olsztynie,
II miejsce – Centrum Informacji Turystycznej, Augustowska Informacja Turystyczna w Augustowie,
III miejsce – Biuro Informacji Turystycznej w Pszczynie.
Wyróżnienia otrzymali:
Miejskie Centrum Informacji Turystycznej w Bielsku-Białej, Informacja Turystyczna i Biuro Promocji Miasta Elbląga w Elblągu, Punkt Informacji Miejskiej – Wieża Ratuszowa w Krakowie, Centrum Informacji Turystycznej, Stowarzyszenie Turystyczne Sopot w Sopocie, Centrum Informacji Turystycznej w Łodzi, Tarnowskie Regionalne Centrum Koordynacji i Obsługi Turystyki w Tarnowie, Zielonogórskie Centrum Informacji i Promocji Turystyki w Zielonej Górze.

Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się w trakcie Targów Turystycznych Tour Salon w Poznaniu.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit