Certyfikowane „it”

Łatwiejszy dostęp do banku informacji

Pierwszy zestaw komputerowy został przekazany podlaskiej ROT. Symbolicznej ceremonii podczas VII Podlaskich Targów Turystycznych dokonują dyrektor PROT Jadwiga  Dąbrowska i dyrektor Departamentu Systemów Informacyjnych POT Mirosław Nalazek

93 zestawy komputerowe umożliwiające bezpłatne korzystanie przez turystów z Internetu przekazane zostaną przez Polską Organizację Turystyczną certyfikowanym punktom i centrom informacji turystycznej.

To kolejne urządzenia, które w połączeniu  z nowoczesnymi infokioskami poszerzają indywidualne możliwości korzystania przez turystów z elektronicznej bazy  informacji. Liczba przekazywanych przez POT komputerów dostosowana została do potrzeb zgłoszonych przez regionalne organizacje turystyczne. Najwięcej zestawów PC trafi do podlaskiej ROT – 17, kujawsko-pomorskiej ROT – 16 i mazowieckiej ROT – 10. Najlepiej wyposażone w sprzęt komputerowy są placówki „it” na Śląsku oraz Warmii i Mazurach. Te dwa  regiony zamówiły po jednym komplecie urządzeń. W zachodniopomorskim zastosowanie znajdą dwa zestawy komputerowe. Doposażenie certyfikowanych przez POT we współpracy z regionalnymi organizacjami turystycznymi placówek „it” jest jednym z elementów programu rozwijania Polskiego Systemu Informacji Turystycznej. Środki umożliwiające dokonanie zakupu tego użytecznego sprzętu pochodzą z funduszy unijnych. Mówiąc dokładniej, z budżetu projektu Promujmy Polskę Razem  finansowanego z programu operacyjnego „Innowacyjna Gospodarka”, w osi priorytetowej numer 6 „Polska gospodarka na rynku międzynarodowym”, w działaniu 6.3 „Promocja turystycznych walorów Polski” w ramach zadania „Wdrożenie sieci urządzeń prezentacyjnych”.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!