Punkt „it” w Suchej Beskidzkiej

Bardzo dobra, prestiżowa lokalizacja

Punkt Informacji Turystycznej w Suchej Beskidzkiej zlokalizowany jest na parterze Zamku obok wejścia do Muzeum Miejskiego.

Gmina Sucha Beskidzka uczestniczy w projekcie „Małopolski System Informacji Turystycznej” dotyczącym stworzenia centrów i punktów „it” na terenie województwa.

Punkt Informacji Turystycznej w Suchej Beskidzkiej zlokalizowany jest na parterze Zamku obok wejścia do Muzeum Miejskiego. Podlega on Urzędowi Miasta w Suchej Beskidzkiej i spełnia funkcję informacyjno-promocyjną poprzez udzielanie informacji o atrakcjach i infrastrukturze turystycznej, oferowanych możliwościach spędzenia wolnego czasu, ciekawych imprezach i inicjatywach, a także dystrybucję i kolportaż materiałów promocyjnych i informacyjnych.

Projekt obejmujący całą Małopolskę zakłada również stworzenie i rozwój cyfrowego systemu bazy danych informacji turystycznej oraz regionalnego portalu turystycznego, a także zintegrowanie internetowych turystycznych portali województwa i rozwój sieci infokiosków multimedialnych.

Decyzję o przystąpieniu do Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej Rada Miejska podjęła w październiku 2008r. Projekt przebudowy pomieszczeń na parterze Zamku powstał na zlecenie gminy na początku 2009 roku. Umowę partnerską w imieniu gminy z Województwem Małopolskim w sierpniu 2009 r. podpisał burmistrz Suchej Beskidzkiej Stanisław Lichosyt.

Usytuowanie Punktu „it” na zamku to bardzo dobra, prestiżowa lokalizacja. Każdy kto odwiedza to miasto, powinien tam wstąpić, między innymi z uwagi na atrakcyjność ekspozycji zamkowych. W pomieszczeniach przeznaczonych pod punkt przeprowadzono prace adaptacyjne współfinansowane w 75% z funduszy unijnych w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. 25 % pokryła gmina ze środków własnych. Województwo Małopolskie zakupiło też  wyposażenie punktu, min. meble, komputery i drukarki.

Czy gdzieś jeszcze poza PIT na Zamku turysta uzyska potrzebne mu w marszrucie informacje? Przy suskim rynku stoi jedna z nielicznych, czynnych w kraju drewnianych, zabytkowych karczm. Jest tam punkt sprzedaży pamiątek, nie ma jednak punktu „it”. Szkoda, to też miejsce prestiżowe i dogodne. Ciekawą inicjatywą są Sklepiki Babiogórskie usytuowane na terenie całego powiatu, które promują produktu lokalne. Z rozmówcą dochodzimy do wniosku, że one też mogłyby pełnić rolę punktów „it”.

Póki co, w gminach powiatu nie ma wyspecjalizowanych placówek „it”, a po informacje trzeba zgłaszać się do urzędów miast i gmin, oczywiście tylko w godzinach ich pracy. Pewnym wyjątkiem jest Stryszawa, w której punkt „it” znajduje się w Gminnym Ośrodku Kultury.

(jpp)Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!