Wartość projektu wynosi ponad 2 mln 800 tys. zł

Będzie nowa Informacja Turystyczna w Świnoujściu

W bieżącym roku, dzięki pozyskanemu dofinansowaniu unijnemu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego rozpocznie się realizacja projektu pn. „Rozwój systemu informacji turystycznej w Świnoujściu”.

Projekt otrzymał bardzo wysoką punktację (91,25 pkt na 100) i jest jednym z dwóch w województwie, które pozyskały środki w konkursie na poddziałanie 5.1.2 Regionalny system informacji turystycznej oraz rozwój produktów turystycznych. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 2 mln 800 tys. zł., a kwota dofinansowania na poziomie 75 proc. – 2 mln 100 tys. zł.

Najważniejszym zadaniem w projekcie jest powstanie nowej Informacji Turystycznej, w atrakcyjnej lokalizacji w centrum miasta, przy pl. Słowiańskim. Środki przeznaczone będą na zakup lokalu, prace adaptacyjne i wyposażenie. Obiekt zaplanowany został zgodnie z wymogami określonymi przez Polską Organizację Turystyczną i będzie mógł się ubiegać o najwyższą czterogwiazdkową kategorię w ramach certyfikacji.

Będzie to lokal przestronny, funkcjonalnie urządzony, zapewniający odpowiednią, jakość usług. Składać się będzie z sali recepcyjnej obejmującej obszar konsultacji i obszar samoobsługi z dostępem do komputera, z obszaru magazynowego i pracy dla personelu. Lokal dostępny będzie dla osób niepełnosprawnych.

Zgodnie z założonym harmonogramem otwarcie nowej Informacji Turystycznej powinno nastąpić pod koniec 2011 roku.        

Ponadto w ramach projektu zakupione zostaną trzy infomaty, umożliwiające całodobowy dostęp do informacji na temat miasta. Infomaty zlokalizowane zostaną w miejscach dużego natężenia ruchu turystów, m.in. na stacji kolejki UBB. 

Projekt obejmuje również zakup dużego kosza plażowego, który pełnić będzie rolę sezonowego punktu informacji turystycznej i zlokalizowany zostanie w Dzielnicy Nadmorskiej, przy promenadzie. Sezonowa punkt wyposażony zostanie m.in. w komputer z dostępem do internetu.  

Świnoujście jest kurortem o renomie międzynarodowej. Swoje robi układ z Schengen – w mieście tłoczno od turystów z Niemiec. W 2010 roku z usług Centrum Informacji Turystycznej przy Wybrzeżu Władysława IV skorzystało około 65 tys. osób. Dziennie, w szczycie sezonu, punkt odwiedza ponad 300 osób. Informacja Turystyczna jest często pierwszym miejscem, do którego dociera turysta przybywając do miasta, stąd powinna być jego wizytówką.

Dzięki realizacji tego projektu nastąpi rozwój systemu informacji turystycznej w Świnoujściu, zostaną też stworzone warunki do świadczenia usług na jeszcze wyższym poziomie.

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit