W Górach Sowich

Bielawa przystankiem na trasie tranzytu

Centralny plac Bielawy – miasta z górami w tle, zdobi pomnik sowy, która jest symbolem tego grodu, wchodzącego w skład sudeckiego „Trójmiasta”, obejmującego poza Bielawą także Dzierżoniów i Pieszyce. - Współpracujące z sobą miasta łączy nie tylko sieć autobusów miejskich, lecz także cały system znakowanych szlaków turystycznych, dzięki którym możemy łatwo przenieść się w góry - mówi Małgorzata Skowrońska z Miejskiego Centrum Kultury Fizycznej i Turystyki w Bielawie, które w wyniku decyzji samorządu, prowadzi punkt informacji turystycznej.

- Nasz punkt usytuowany jest na terenach sportowych, w pewnym oddaleniu od uczęszczanych tras turystycznych, w dodatku na drugim piętrze, ale jednak trafiają tutaj turyści – mówi rozmówczyni. Po chwili jednak dodaje, ze największa grupą osób zgłaszających się po informacje, to mieszkańcy sąsiednich miejscowości i przypadkowi turyści.
Z rozmowy wynika, że Bielawa przegrywa nieco w konkurencji z sąsiednimi Sudetami. - Dlatego też zadaniem naszego Centrum jest uczynienie z miasta atrakcyjnego przystanku na trasie tranzytu – uważa M. Skowrońska, podkreślając, że tym atutem jest sport i rekreacja fizyczna. Na turystów czeka pole biwakowe, basen kąpielowy, korty tenisowe, park wodny Aqurarius, tereny wędkarskie, pensjonaty.
Pod koniec sierpnia odbywa się tutaj Festiwal Muzyki Reggae „Regałowisko”. REGGAE DUB FESTIWAL - cykliczne święto miłośników muzyki reggae odbywające się od 1999 roku w malowniczej i naturalnej scenerii gór i wody na rozległych terenach Ośrodka Wodno-Wypoczynkowego Sudety w Bielawie (Dolny Śląsk). Do dyspozycji przyjezdnych są tam: pole namiotowe, zaplecze sanitarne, stoiska tematyczne i gastronomiczne.
- Turystom polecamy ponadto szlaki piesze i rowerowe na Przełęcz Jugowską i w Góry Sowie. Warto też zobaczyć neogotycki kościół NMP, kościół Bożego Ciała, pałac Sandreckich, barokowe domy oraz krzyże pokutne. Warto też odwiedzić Muzeum Techniki w Dzierżoniowie – kończy rozmówczyni, zwracając uwagę na pewien niedostatek materiałów promocyjnych.
(jpp)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit