Działanie lokalne – myślenie globalne

Brawo dla informacji turystycznej w Brzezinach

Brzeziny to niewielkie miasto województwa łódzkiego, znajdujące się na trasie Warszawa – Rawa Mazowiecka – Łódź. Warto zatrzymać się tu choćby na krótko, ponieważ znajdują się tutaj liczne zabytki architektury, m.in. aż cztery cenne kościoły - Św. Krzyża (gotycki), Reformatów, św. Rocha i drewniana świątynia św. Anny.

Brzeziny to już od stuleci ośrodek wyspecjalizowany w dziedzinie krawiectwa, a więc godny uwagi również ze względu na modną „turystykę zakupową”. Do tradycji tego rzemiosła nawiązuje również największy z działów tutejszego Muzeum Regionalnego.
W tym miejscu należy się pochwała za wyjątkowo sprawnie działający punkt informacji turystycznej, który funkcjonuje przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Juliana Tuwima. Warto przeczytać: co punkt „pisze sam o sobie”. Ta informacja powinna zawstydzić niejednego decydenta w sprawie turystyki. Na razie. Brawo Brzeziny!
Jan Paweł Piotrowski

Punkt Informacji Turystycznej w Brzezinach

Punkt Informacji Turystycznej – jeden z 64 punktów w naszym województwie – umożliwia wprowadzanie danych o obiektach i atrakcjach turystycznych naszego miasta i okolic. Celem Punktu Informacji Turystycznej jest m. in.: przekazywanie i udzielanie informacji turystycznej mieszkańcom miasta i przyjezdnym turystom. Od kilku lat w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzezinach działa Punkt Informacji Turystycznej. - Baza danych naszego punktu zawiera ok. 30 podmiotów branży turystycznej, rekreacyjno-hotelowej, restauracyjno-bankietowej oraz gospodarstw agroturystycznych na terenie powiatu brzezińskiego – mówi Piotr Bączyński zajmujący się obsługą Punktu Informacji Turystycznej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzezinach. Zainteresowanie punktem wzrasta przed wakacjami oraz feriami zimowymi, kiedy to odbieram telefony od osób poszukujących miejsc noclegowych w związku z planowanym wypoczynkiem w okolicach Brzezin. Czasami prośby dotyczą wskazania kontaktu, a niekiedy poszukiwane są wszelkiego rodzaju foldery i reklamówki tych podmiotów, ponieważ zainteresowani chcą obejrzeć obiekt przed zorganizowaniem spotkania lub konferencji. Dlatego tak ważne jest, aby na bieżąco podmioty przekazywały do nas wszelkiego rodzaju materiały reklamowe. Na co dzień Punkt Informacji Turystycznej współpracuje z internetowym portalem turystyczno-krajoznawczym pod egidą Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego. Dzięki temu na stronie www.ziemialodzka.pl można znaleźć zdjęcia i informacje dotyczące najpiękniejszych miejsc ziemi brzezińskiej, które warto obejrzeć. PIT aktywnie uczestniczy przy wydawaniu wszelkich materiałów reklamowych oraz promocyjnych gmin i powiatu brzezińskiego, jak kalendarze, pocztówki, foldery czy mapy. Tutaj odbywają staże studenci Instytutu Turystyki Uniwersytetu Łódzkiego. PIT współpracuje m.in. z Katedrą Geografii Miast i Turyzmu Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Wspólnie z innymi punktami informacji turystycznej i instytucjami zajmującymi się turystyką na terenie województwa łódzkiego czyni starania zmierzające do utworzenia Wojewódzkiego Centrum Informacji Turystycznej. PIT odwiedzany jest także przez uczniów okolicznych szkół, np. uczniów z kółka turystycznego działającego przy Gimnazjum w Brzezinach. Na miejscu można poczytać „Wędrownika” - kwartalnik krajoznawczy wydawany przez Regionalną Pracownię Krajoznawczą PTTK w Łodzi.
Aby skorzystać z usług Punktu Informacji Turystycznej wystarczy wejść na internetową stronę Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzezinach pod adres www.mbp-brzeziny.pl

Opracowanie - Punkt „it” Brzeziny

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit