II miejsce

Centrum Informacji Turystycznej w Augustowie

Centrum „it” w Augustowie …Więcej »

Od grudnia 2003 roku „it” funkcjonuje w strukturach Augustowskiej Organizacji Turystycznej, zrzeszającej samorząd miasta, powiatu oraz branżę turystyczną regionu. CIT mieści się w centrum miasta, w nowoczesnym budynku oddalonym od dworca PKS o 100 m.

Lokal przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenia znajdują się na parterze. Budynek oznakowano standardowym znakiem „it”. Od ulicy w dużej przeszklonej witrynie wywieszane są wszystkie aktualne oferty imprez sportowo-kulturalnych, wycieczek itp. W przeszklonych drzwiach wejściowych umieszczony jest spis bazy turystycznej waz z planem miasta, tak by turyści mogli skorzystać z niego poza godzinami pracy Centrum. W godzinach otwarcia (w sezonie letnim 8.00-20.00) do dyspozycji turystów są przynajmniej dwie osoby.

Pracami Centrum kieruje Zbigniew Huszcza, dyrektor Biura Augustowskiej Organizacji Turystycznej. Na etatach pracują trzy osoby – Ewa Dmitruk, Jarosław Szostak i Beata Klukowska, którym w obsłudze turystów pomagają stażyści i praktykanci.

Przyjezdny bez kłopotu porozumie się w języku angielskim i francuskim.

W sezonie letnim swój pobyt na Ziemi Augustowskiej od wizyty w punkcie „it” rozpoczyna codziennie średnio około 300 osób. Turyści maja do dyspozycji broszury i foldery informacyjne z bazą turystyczną regionu, plany Augustowa, rozkłady jazdy PKP i PKS, spis kwater prywatnych w mieście i agroturystycznych w powiecie. Pracownicy podpowiedzą, gdzie zarezerwować nocleg, gdzie zjeść, jakie miejsca odwiedzić. Mogą się zaopatrzyć w mapy Polski, najbliższej okolicy i regionów sąsiednich, mapy szlaków kajakach i przewodniki oraz mapy i przewodniki Litwy i Wilna. Na miejscu mają możliwość skorzystania z materiałów informacyjnych dotyczących innych regionów oraz – bezpłatnie – z komputera podłączonego do Internetu.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit