Punkt Informacji i Monitorowania Turysty w Osjakowie

Dla miłośników rowerów, kajaków i... koni

Punkt Informacji i Monitorowania Turysty w Osjakowie

19 maja 2010 zainaugurował działalność Punkt Informacji i Monitorowania Turysty w Osjakowie. Punkt ten leży na trasie aż czterech szlaków turystycznych w województwie łódzkim: konnego, bursztynowego, rowerowego i kajakowego.

Powstał w pawilonie sportowo-rekreacyjnym w ramach projektu „Wzmocnienie roli Szlaku Bursztynowego i innych szlaków tematycznych  w  zintegrowanym produkcie turystycznym województwa łódzkiego” wartego blisko 57 mln zł, który Zarząd Województwa Łódzkiego wpisał na listę projektów kluczowych i przyznał dofinansowanie z funduszy unijnych.

W osjakowskim punkcie turyści nie tylko mogą uzyskać informacje dotyczące atrakcji historycznych, turystycznych i przyrodniczych regionu, ale także wydrukować mapy przebiegu Łódzkiego Szlaku Konnego oraz ściągnąć na urządzenia mobilne aplikacje służące do nawigacji po szlaku. W Osjakowie można też dowiedzieć się, gdzie znaleźć miejsce noclegowe dla siebie i popas dla konia, a kajakarze uzyskają szczegółowe informacje o szlakach na Warcie i Pilicy.

- Rzeczywiście w naszym punkcie pojawiają się przeróżni turyści: są tacy, którzy po prostu szukają ogólnych informacji, ale są też tacy, którzy pytają o pobliskie stajnie, czy szlaki rowerowe. Ostatnio było sporo zapytań o wypożyczalnię kajaków, której póki co nie mamy. Ale dzięki temu, że mamy taki punkt kontaktu, znamy potrzeby turystów wypoczywających w naszym regionie. Możemy lepiej dostosowywać ofertę turystyczną i np. stworzyć taką wypożyczalnię, skoro jest zainteresowanie - informuje Krystyna Nawojska, dyrektor Gminnego Ośrodka w Osjakowie, na terenie którego znajduje się punkt informacyjny.

Budowa pawilonu to nie koniec inwestycji. Dodatkowo powstaną m.in. drogi dojazdowe, wytyczone i oznakowane zostaną szlaki turystyczne na terenach powiatu wieluńskiego, uruchomione będą Punkty Edukacji Ekologicznej, Punkty Informacji Turystycznej, a także zrewitalizowane obiekty historyczne powiatu.

Agnieszka Danowska

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!