Zbłąkany turysta trafia przypadkiem

Dlaczego w Czarnkowie nie ma punktu „it”?

Anna Bugajewska z Wydziału Promocji i Rozwoju Gospodarczego Starostwa Powiatowego w Czarnkowie

Nadrzeczne łąki i lasy, które przecina Noteć, duży, dobrze zachowany kompleks bagienny z rzadkimi już w Europie roślinami i zwierzętami, zwłaszcza ptakami wodnymi i błotnymi. Rezerwaty przyrody „Czapliniec Kuźnicki” i „Źródliska Flinty”. Wyśmienite warunki do rozwoju różnych form turystyki wodnej, wędkarstwa, pieszych i rowerowych wędrówek.

Atrakcyjne wzniesienia na terenie „Szwajcarii Czarnkowskiej” z głębokimi jarami, ścieżkami i wąwozami. Puszcza Notecka z chronionym krajobrazem, m.in. rezerwatem przyrody „Wilcze Błoto”. Puszcza Drawska z Drawieńskim Parkiem Narodowym i szlakiem kajakowym Drawy „Śladami Papieża”, którym pływał, oczywiście, Karol Wojtyła. Szlaki konne. Liczne zabytki architektury, m.in. drewniane kościółki. Jak więc zwykło się mówić w podobnych przypadkach, nic, tylko wybierać i przebierać.

Pytanie do burmistrza

Dlaczego zatem w Czarnkowie nie ma punktu informacji turystycznej? - To dobre pytanie, ale należy je zadać burmistrzowi miasta – mówi Anna Bugajewska z Wydziału Promocji i Rozwoju Gospodarczego czarnkowskiego Starostwa Powiatowego, gdzie udziela się także informacji zbłąkanemu turyście, jeśli trafi tu jakimś przypadkiem. – Nasz wydział nie jest typowym punktem informacji turystycznej, u nas nie można dokonać rezerwacji noclegów, ale dysponujemy wykazem noclegowni – hoteli czy gospodarstw agroturystycznych, turysta może też otrzymać mapę z zaznaczonymi zabytkami i szlakami pieszymi, kajakowymi i konnymi, a dla amatorów wędrówek mamy foldery i albumy.

Starostwo w Czarnkowie mieści się wprawdzie w centrum miasta, przy ul. Rybaki 3, ale konia z rzędem temu turyście, który przyjechał tutaj pierwszy raz i szukając informacji trafi właśnie do starostwa, do tego wydziału. Nawet przy wejściu do biura, z ulicy, nie ma logo „it”. Informowanie turystów, wyjaśnia urzędniczka, jest dodatkową czynnością, nie ma tam pracownika, który zajmowałby się tylko tymi sprawami.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!