„IT” w zabytkowym tramwaju

Do Gorzowa Wlkp. wróciło turystyczne życie

Miejskie Centrum Informacji rozpoczęło działalność 1 marca 2008 roku w replice zabytkowego tramwaju znajdującej się na Wełnianym Rynku (obok Arsenału)

Tym, którzy nie byli w Gorzowie Wielkopolskim od lat, miasto to sprawi prawdziwą niespodziankę. Piękne ciągi spacerowe i park, cenne zabytki i zielone wzgórza w tle – to jeden z wyróżników tego miasta. Od paru lat zwróciło się ono znów frontem do Warty, zapraszając na bulwary, do licznych  kawiarenek i ciekawych sklepów. Wróciło tu turystyczne i kulturalne życie.

1 marca 2008 roku w replice zabytkowego tramwaju znajdującej się na Wełnianym Rynku (obok Arsenału) rozpoczęło działalność Miejskie Centrum Informacji. Można tu nabyć gadżety promocyjne związane z Gorzowem, bilety na imprezy kulturalne, sportowe. Sprzedawane są także ciekawe książki poświęcone miastu, jego atrakcjom i historii.

Godziny otwarcia tramwaju: poza sezonem (od 1 września do 31maja) - 13.00-17.00, w soboty od 11.00 do 15.00. W okresie wakacyjnym (1 czerwca - 31 sierpnia) od wtorku do niedzieli w godz. 10.00 do 18.00.

MCI w sezonie letnim pełni dodatkowo funkcję punktu informacji turystycznej.

Drugi z punktów „it” zlokalizowano w zasłużonym gorzowskim Oddziale PTTK.  Samorząd miejski należy do Lubuskiej Organizacji Turystycznej LOTur.

- Gorzów Wielkopolski trzeba odwiedzić koniecznie - mówi Anna Buszkiewicz, kierownik Wydziału Rozwoju i Promocji Miasta Urzędu Miasta.

Rozmówczyni zaprasza na „Weekend w Gorzowie” wręczając bardzo sugestywne i pełne wiedzy o mieście materiały promocyjne. Dowiemy się z nich, że na terenie Gorzowa wytyczono trzy trasy spacerowe, m.in. szlak poszukiwaczy legend. Uważny obserwator dostrzeże w miejskiej „mini-architekturze” szereg ciekawostek, ale nie będę ich teraz zdradzać – intryguje  rozmówczyni.

Gorzów Wielkopolski – siedziba Wojewody Lubuskiego to jednocześnie prężny ośrodek akademicki. Zamiejscowy Wydział Poznańskiej AWF kształci także kadry w zakresie turystyki, która odgrywa w mieście i całym regionie coraz większą rolę.

(jpp)

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit