„IT” w Mrągowie, nad jeziorem Czos

Dobre relacje pomiędzy informatorami z branży to podstawa sukcesu

MCIT, ul. Warszawska 26, tel.: 89/ 741-80-39, 743-34-68, info@it.mragowo.pl, http://www.it.mragowo.pl / fot.: Archiwum MCIT

Mrągowo znane wszystkim amatorom sportów wodnych i wypoczynku nad jeziorami, od wielu lat ma także inne magnesy przyciągające turystów w okresach poza sezonem letnim. O pracy Mrągowskiego Centrum Informacji Turystycznej rozmawiamy z Natalią Koptas z Referatu Strategii, Rozwoju, Promocji i Integracji Europejskiej Urzędu Miejskiego w Mrągowie.

Placówka, którą kieruje Robert Wróbel,  zatrudnia pięciu pracowników, a w okresie lata jej pracę wspomagają stażyści. Natalia Koptas wyjaśnia, że celem pracy Centrum nie jest jedynie oczekiwanie na interesantów i udzielanie informacji. Proces przygotowywania informacji i ich weryfikowania jest żmudny i wymaga dobrych relacji z punktami informacji turystycznej i innymi „dostawcami” danych na terenie działania. Tak jest w Mrągowie i w powiecie mrągowskim, na obszarze którego w każdej gminie funkcjonują sprawne centra lub punkty informacyjne. Tak jest w Pieckach, Mikołajkach, Orzyszu, Sorkwitach. Centrum mrągowskie dba o stronę internetową i atrakcyjną zawartość dorocznie wydawanych publikacji promocyjnych, których celem jest także zainteresowanie gości mniej znanymi atrakcjami.

Troską Centrum, wspólnie z władzami miasta, jest dbałość o atrakcyjność przestrzeni publicznej Mrągowa. Od kilku lat realizowana jest tutaj corocznie inicjatywa „Mrągowo-wyrzeźbione miasto”. Młodzi artyści, w tym studenci warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, w czasie plenerów rzeźbiarskich poznają okolicę, a odwdzięczając się, pozostawiają część swoich prac.

(jpp)

 


Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!