Konkurs POT na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej

Dziewiątka laureatów

Szczęśliwi laureaci VI edycji Konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce w 2010/ fot.: Archiwum PIT w Istebnej

Ogłoszenie wyników VI edycji Konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce w 2010 roku oraz wręczenie dyplomów laureatom odbyło się 20 października w Poznaniu podczas gali zorganizowanej w ramach XXI Targów Regionów i Produktów Turystycznych „Tour Salon” w Poznaniu.

Tarnowskie Centrum Informacji zajęło pierwsze miejsce w najwyższej kategorii centrów czterogwiazdkowych. Na drugim miejscu w tej grupie znalazło się Gdańskie Centrum Informacji Turystycznej, a na trzecim ex aequo Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej w Katowicach oraz dla Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Jeleniej Górze.

W kategorii centrów trzygwiazdkowych dwa drugie miejsca otrzymały ex aequo Punkt Informacji Turystycznej w Szczyrku oraz Miejskie Centrum Informacji Turystycznej w Bielsku-Białej (Komisja Konkursowa nie przyznała pierwszego i trzeciego miejsca).

W kategorii centrów dwugwiazdkowych miejsce pierwsze zajął Punkt Informacji Turystycznej w Istebnej, drugie - Informacja Turystyczna w Brodnicy, a trzecie - Centrum Informacji Turystycznej w Głuchołazach.

- Tegoroczny sukces ma wartość szczególną, ponieważ każda kolejna edycja konkursu stanowi coraz większe wyzwanie. To nie tylko konieczność własnej pracy nad doskonaleniem sztuki udzielania informacji, ale także rywalizacja z coraz mocniejszymi konkurentami z całej Polski – mówi Marcin Pałach, dyrektor Tarnowskiego CI, które zostało uznane najlepszą informacją turystyczną w Polsce już po raz drugi. Pierwszy tytuł przyznano tarnowskiej placówce w 2008 roku.

---------------------------------------------

Przypomnijmy, że w 2010 roku zmienił się regulamin krajowego Konkursu na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej. Polska Organizacja Turystyczna wprowadziła certyfikację centrów i punktów informacji turystycznej, do której to akcji, do końca sierpnia, włączyło się około  180 placówek. Do konkursu mogły przystąpić tylko te centra, które poddały się certyfikacji, a następnie rywalizowały w nowych kategoriach: centra i punkty informacji turystycznej skategoryzowane na jedną gwiazdkę, dwugwiazdkowe, trzygwiazdkowe i czterogwiazdkowe. Do tegorocznej edycji konkursu nie zgłosiły chęci udziału punktyjednogwaizdkowe.


 


 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit