Kto dostanie infokiosk zadecydował zarząd DOT w głosowaniu

Żeby nie było podejrzeń o kumoterstwo

Obsługa biura zarządu DOT wraz z jej dyrektorem Rajmundem Papiernikiem w nowej siedzibie przy ul. Świdnickiej we Wrocławiu wzięła na siebie dodatkowe zadanie - obsługę punktu „it”, w którego centralnym miejscu stoi jeden z infokiosków/ fot.: Marek Perzyński

Bolesławiec najpierw zgłosił zapotrzebowanie na infokiosk, ale gdy mu go przyznano, odwrócił kota ogonem. Takie dobro nie marnowało się jednak ani minuty. Infokiosk, który miał dostać Bolesławiec, służy turystom we Wrocławiu. Stanął w punkcie „it” w siedzibie Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej w sercu miasta - przy ul. Świdnickiej i świetnie się sprawdza. Jest nie tylko przydatny informacyjnie, to mebel, który przydaje miejscu prestiżu.

- Wszystko było dogadane, a tu masz babo placek - Bolesławiec stanął okoniem, dziwi się Jakub Feiga, pracownik biura zarządu DOT, który przygotowuje papierkową stronę zadania. Ale życie nie znosi próżni. Wrocławianie mogą być władzom Bolesławca za odmowę wdzięczni, bo pula była niewystarczająca dla regionu i zarząd DOT-u uznał, że w pierwszej kolejności trzeba doposażyć w infokioski jednostki w terenie, żeby nie było zarzutów typu: „Wrocław to smok, który wszystko pożera”. Dolny Śląsk dostał 10 infokiosków, a zapotrzebowanie to 14 urządzeń. O tym, kto dostanie infokiosk, zadecydował zarząd DOT-u w głosowaniu.

- Wiem, że to przykre, gdy dostaje się odmowę, ale co było robić, skoro popyt przerósł podaż. O tym, kto dostanie infokiosk kolegialnie zdecydowano, żeby nie było podejrzeń o kumoterstwo - mówi Jakub Feiga. - Pod uwagę wzięto tylko te punkty „it”, które poddały się kategoryzacji i w jej wyniku przyznano im gwiazdki. Kategoryzacja to dowód na pracę na rzecz podniesienia jakości usług, a przyznawane w jej wyniku gwiazdki - podobnie jak w hotelarstwie - są gwarantem wysokiej jakości usług. Kategoryzacja to wymóg, jaki postawiła Polska Organizacja Turystyczna. Ona jest rzeczywistym dysponentem infokiosków i laptopów, które przekazano punktom „it”. DOT, jako Regionalna Organizacja Turystyczna, spełnia tu rolę instytucji pośredniczącej.

Infokiosków nie wystarczyło dla Kowar (gdzie wciąż nie mogą tego przeboleć), Legnicy, Lubania i Świerzawy. Na szczęście ta lista jest krótka, a lista beneficjentów jest znacznie dłuższa. Infokioski trafiły do Bielawy, Jawora, Jeleniej Góry, Kliczkowa (punkt „it” w zamku), Krośnic, Kudowy-Zdroju, Wałbrzycha, Ząbkowic Śląskich, Złotoryi i Wrocławia („it” w punkcie DOT-u). Natomiast laptopy otrzymały punkty „it” w Szklarskiej Porębie, Złotoryi, Kliczkowie i Kudowie-Zdroju.

Kudowa-Zdrój to witryna Polski (przygraniczne uzdrowisko coraz częściej odwiedzają Czesi). Krośnice kończą budowę kolejki wąskotorowej i wszystko wskazuje na to, że ta mało znana dotąd wieś przejdzie do pierwszej turystycznej ligi. Bielawa, Złotoryja, Ząbkowice Śląskie, Jawor, Jelenia Góra, Wałbrzych i zamek Kliczków generują coraz większy ruch turystyczny i zarząd DOT podejmując uchwałę o rozdysponowaniu infokiosków i laptopów musiał wziąć to pod uwagę.

Marek Perzyński

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit