Certyfikaty „it” w Małopolsce

Gwiazdki dla 21 punktów

Barbara Zięba-Godula i Patrycja Piskorska odebrały dyplom dla Systemu Informacji Miejskiej InfoKraków z rąk Prezesa MOT Leszka Zegzdy ( z lewej) oraz Dyrektor Departamentu Turystyki, Sportu i Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Elżbiety Kantor ( z prawej )

W roku 2011 Małopolska Organizacja Turystyczna we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną przeprowadziły drugą edycję certyfikacji  punktów informacji turystycznej na terenie Województwa Małopolskiego.

- Doceniamy rolę informacji turystycznej dla promocji regionu. To praca na rzecz lokalnego produktu, ale  poprzez udostępnianie zainteresowanym poszczególnych ofert, suma działań punktów informacji składa się na całość, która stanowi o atrakcyjności turystycznej regionu – mówi Leszek Zegzda, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej podczas uroczystego wręczenia Certyfikatów.

Do certyfikacji w roku 2011 zgłosiły się 23 punkty i centra informacji turystycznej z terenu Województwa Małopolskiego. 16 sierpnia 2011 Zarząd Małopolskiej Organizacji Turystycznej rozpatrzył wnioski małopolskich punktów informacji turystycznej o kategoryzację. Na spotkaniu przedstawiciele Zarządu zaakceptowali i przyznali kategorie 21 punktom.  W przypadku 2 punktów kategoryzacja została przesunięta na okres późniejszy ze względów formalnych (organizacja punktu „it”).

Certyfikacja  obejmowała między innymi ocenę zakresu usług dostępnych w punkcie informacji turystycznej oraz jakości obsługi turystów i odbyła  się według zasad i kryteriów określonych przez Polską Organizację Turystyczną w ramach Polskiego Systemu Informacji Turystycznej. Komisja certyfikacyjna  przyznała, po weryfikacji, kategorię: od 1 do 4 gwiazdek. Podstawą do oceny były informacje przekazane bezpośrednio przez punkty informacji turystycznej oraz uzyskane w trakcie wizji lokalnych przeprowadzonych przez członków Komisji Certyfikacyjnej w każdym z punktów „it”.

Kategoryzacja punktów informacji turystycznej jest potwierdzona certyfikatem jakości, ważnym 1 rok. 16 listopada 2011 nastąpiło uroczyste wręczenie Certyfikatów przedstawicielom punktów informacji turystycznej z Województwa Małopolskiego. Dyplomy wręczali prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej Leszek Zegzda oraz dyrektor Departamentu Turystyki, Sportu i Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Elżbieta Kantor.

Elżbieta Tomczyk-Miczka

Punkty i Centra Informacji Turystycznej certyfikowane przez Polską Organizację Turystyczną

Kategoria 1 gwiazdka

 1. Terenowy Punkt Informacji Turystycznej Jurajska Informacja Turystyczna – Jaskinia Nietoperzowa.
 2. Terenowy Punkt Informacji Turystycznej Jurajska Informacja Turystyczna- Jaskinia Wierzchowska Górna
 3. Punkt Informacji Turystycznej przy Gminnym Domu Kultury w Lipnicy Murowanej

Kategoria 2 gwiazdki

 1. Punkt Informacji Turystycznej Krakville Tours Kraków
 2. Punkt Informacji Turystycznej w Gorlicach,
 3. Terenowy Punkt Informacji Turystycznej Jurajska Informacja Turystyczna- Dwór Zieleniewskich – Instytucja Kultury w Trzebini
 4. Punkt Informacji Miejskiej InfoKraków – Łagiewniki
 5. Punkt Informacji Miejskiej InfoKraków – Osiedle Słoneczne Kraków
 6. Punkt Informacji Miejskiej InfoKraków – ul. Józefa Kraków
 7. Punkt Informacji Miejskiej InfoKraków – Port Lotniczy Kraków Balice
 8. Terenowy Punkt Informacji Turystycznej Jurajska Informacja Turystyczna – Biuro Usług turystycznych Ojcowianin – Ojców
 9. Punkt Informacji Turystycznej Muzeum Regionalne Państwa Muszyńskiego – Muszyna
 10. Punkt Informacji Turystycznej przy Wydziale rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą Urząd Miejski w Andrychowie,
 11. Punkt Informacji Turystycznej Kopalnia Soli Wieliczka Trasa Turystyczna.

Kategoria 3 gwiazdki

 1. Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej Powiatu Chrzanowskiego – Wygiełzów
 2. Punkt Informacji Miejskiej InfoKraków – ul Św. Jana Kraków
 3. Punkt Informacji Miejskiej InfoKraków – ul. Szpitalna Kraków
 4. Punkt Informacji Miejskiej InfoKraków – Sukiennice Rynek Główny Kraków

Kategoria 4 gwiazdki

 1. Centrum Informacji Turystycznej i Zakwaterowania Jordan- Kraków
 2. Punkt Informacji Miejskiej InfoKraków – Pawilon Wyspiańskiego Plac Wszystkich Świętych Kraków
 3. Punkt Informacji Miejskiej InfoKraków – ul. Powiśle 11
Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!