Miejscowości poniżej 20.000 mieszkańców

I miejsce - Wadowickie Centrum Informacji Turystycznej

Informacja Turystyczna w Wadowicach działa od 1 maja 2001 roku jako część Wadowickiego Centrum Kultury. Powstała z inicjatywy samorządu wadowickiego, a jej założycielem i koordynatorem jest dyrektor WCK Piotr Wyrobiec. Środki finansowe na działania „it” pochodzą z budżetu WCK, bowiem jednostka podlega Urzędowi Miasta Wadowice.

    „It” dzieli budynek z Muzeum Miejskim. Lokal, w którym znajduje się Biuro jest bardzo funkcjonalny, przestronny, dobrze oświetlony, dostosowany nawet do potrzeb turystów niepełnosprawnych. Wydzielone miejsca mają informatorzy, turyści i osoby korzystające z Internetu (na cztery komputery dwa są udostępniane bezpłatnie).

    Centrum pracuje w dni powszednie w sezonie w godz. 9.00-18.00 (kwiecień – wrzesień) i 9.00-17.00 (październik), a poza sezonem w godz. 8.00-16.00, natomiast w weekendy w sezonie i poza nim w godz. 10.00-16.00. Zespół informatorów placówki to cztery osoby: Anna Rzemieniec, magister turystyki i rekreacji oraz absolwent studiów podyplomowych public relations, Janusz Gawron, magister turystyki i rekreacji oraz absolwent studiów podyplomowych zarządzania

w turystyce, Aneta Widlarz, mgr turystyki i rekreacji oraz Krzysztof Kopacz.

W sezonie turystycznym wspomagają ich stażyści studiujący turystykę lub absolwenci tego kierunku ze znajomością minimum dwóch języków obcych.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit