Święta Lipka bez punktu „it”

Idealne miejsce do promowania atrakcji okolicy

Święta Lipka - sławne sanktuarium maryjne…Więcej »

Miejscowość, otaczająca zabytkową bazylikę i sama bazylika, po przeprowadzeniu prac rewaloryzacyjnych -finansowanych ze środków Unii Europejskiej - wyglądają bardzo okazale. Turyści mogą skorzystać z różnorodnej oferty gastronomicznej na każdą kieszeń, zadbanych parkingów.

W licznych punktach sprzedaży dostępne są liczne publikacje – od niewielkich informatorów, po bogato ilustrowane albumy, przewodniki i mapy, opracowane też w licznych wersjach językowych. Są też pamiątki, przy czym poziomem artystycznym wyróżniają się oferowane w stoisku znajdującym się na terenie kościelnym. Trzeba też, gwoli sprawiedliwości, stwierdzić, że osada posiada kilka turystycznych tablic informacyjnych, opracowanych zgodne ze wskazaniami POT. Na miejscu dyżurują liczni przewodnicy PTTK.
Trudno w to uwierzyć, ale w Świętej Lipce brakuje punktu „it”. Nieprzekonywającym jest przy tym argument, że takowy znajduje się w siedzibie gminy, w Reszlu. Przecież to właśnie Święta Lipka jest wręcz idealnym miejscem do promowania atrakcji okolicy. Najlepszym przykładem jest Kwatera Hitlera „Wilczy Szaniec” w nieodległym Gierłożu (powiat kętrzyński), w której w punkcie „it” promuje się np. sąsiednią atrakcję – kompleks bunkrów w Mamerkach, i nikomu to nie przeszkadza, że leży on już w sąsiednim powiecie węgorzewskim. Sytuowanie punktów „it” jedynie w miejscowościach będących siedzibami władz samorządowych w znacznym stopniu osłabia ich skuteczność.
(jpp)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit