II miejsce - Centrum Informacji Turystycznej w Łebie

Centrum Informacji Turystycznej w Łebie prowadzone jest przez Stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna „Łeba” w oparciu o umowę zlecenie, zawartą między Gminą Miejską a LOT-em. Usytuowane jest 200 metrów od przystanku PKS i dworca PKP, na głównej trasie do bramy Słowińskiego Parku Narodowego. Przez cały rok pracują w nim dwie osoby: prezes Zarządu LOT „Łeba” Hanna Wolska oraz Iwona Juchniewicz, referent ds. Informacji Turystycznej. W okresie zwiększonego ruchu turystycznego zatrudniani są dodatkowi pracownicy i stażyści. Co roku w lipcu i w sierpniu otwierany jest dodatkowy punkt „it” przy Urzędzie Pocztowym w Łebie.

    Łeba jest nadmorską „perełką”, usytuowaną pomiędzy dwoma jeziorami Łebsko i Sarbsko, w otulinie Słowińskiego Parku Narodowego. Wpływa to w decydujący sposób na turystyczną frekwencję - odwiedziny setek tysięcy krajowych i zagranicznych przybyszów rocznie. Założeniem władz miasta i bezpośrednim impulsem do codziennej pracy LOT-u „Łeba” i Centrum „it” jest sprawienie, by każdy przybywający gość czuł się w Księstwie Łebskim dobrze i mógł uzyskać pełną wiedzę na temat samej miejscowości, jej okolic, a w razie zainteresowania również nt. Polski, a gdy trzeba - zagranicy.

Centrum Informacji Turystycznej czynnej jest w związku z tym przez cały rok.

    Od kwietnia do czerwca - od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00, a w lipcu i sierpniu, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00, w soboty w godz.8.00-18.00, a w niedziele w godz.10.00-16.00. Spotyka się to z aprobatą turystów, którzy docierając do placówki o różnych porach dnia zawsze mają możliwość uzyskania rzetelnej informacji. Po godzinach pracy na sekretarce telefonu stacjonarnego również pozostawiany jest dla nich numer kontaktowy na „komórkę”, dzięki czemu nigdy nie czują się pozostawieni sami sobie.

    W CIT turysta może zaopatrzyć się w mapy, przewodniki, upominki, foldery, bezpłatne ulotki, plany miasta itp. W celu ułatwienia komunikacyjnego w okresie wakacji letnich na miejscu prowadzona jest dla turystów sezonowa sprzedaż biletów dalekobieżnych na trasy Łeba – Łódź, Łeba – Warszawa, Łeba – Zakopane, Łeba – Wrocław.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit