III miejsce - Miejskie Centrum Informacji i Turystyki w Piekarach Śląskich

Miejskie Centrum Informacji i Turystyki w Piekarach Śląskich powstało w lipcu 2006 roku. Od marca br. jest członkiem Śląskiej Organizacji Turystycznej. Współpracuje z Wydziałem Promocji UM w Piekarach Śląskich oraz z innymi ośrodkami informacji turystycznej w regionie. Posiada własną stronę internetową www.info.piekary.pl, która jest na bieżąco uaktualniana.

    Znakomita lokalizacja w zabytkowej kamienicy w sercu miasta, naprzeciw sławnej Bazyliki NMP, sprawia, że MCIiT - odpowiednio oznakowane standardową tablicą ze znaczkiem „it” - jest często odwiedzane, zarówno przez mieszkańców Piekar Śląskich jak i turystów przyjezdnych. Mają do niego dostęp przez okrągły rok – w dni powszednie w godz. 8.00-17.00, a w soboty i niedziele w godz. 9.00-15.00. Wybudowany podjazd ułatwia dostęp osobom niepełnosprawnym.

    - Nasze Centrum ma formę prawną spółki z o.o., co jest rozwiązaniem dość nowatorskim w skali całego kraju, ale pozwala połączyć tzw. „misję firmy” czyli prowadzenie punktu „it”, z działalnością komercyjną – mówi prezes Zarządu Spółki Dariusz Gacek, który wraz z pracownikami Centrum, specjalistami ds. turystyki Izabelą Boryczką i Markiem Zającem stanowią team ambasadorów Piekar Śląskich, jak słusznie określa się wielką rodzinę pracowników informacji turystycznej w kraju. Zespół posiada odpowiednie wykształcenie kierunkowe, doświadczenie w pracy w turystyce, znajomość języków obcych, a jego informatorzy są także pilotami wycieczek krajowych i zagranicznych.

    Odwiedzający Centrum goście z różnych zakątków Polski i Europy mogą otrzymać na miejscu bezpłatny katalog imprez organizowanych przez MCIiT oraz materiały promocyjne o mieście i regionie, informacje dotyczące obiektów noclegowych i gastronomicznych, atrakcji turystycznych, imprez kulturalnych oraz możliwościach połączeń komunikacyjnych. Do ich dyspozycji są również foldery reklamowe partnera Piekar Śląskich – miasta Kromeriż na Morawach w Republice Czeskiej.

    Miejskie Centrum Informacji i Turystyki prowadzi również działalność wydawniczą. W ostatnim czasie został wydany przewodnik historyczno-krajoznawczy „Piekary Śląskie i okolice”.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit