Zintegrowany System Informacji Turystycznej w Wielkopolsce

Infokioski, znaki drogowe, tablice informacyjne

W 2009 r. zespół dawnego opactwa cystersów został uznany przez Prezydenta RP za Pomnik Historii

Kierowcy podróżujący autostradą A2 z pewnością zauważyli znajdujące się od niedawna przy tej trasie znaki informujące o największych atrakcjach turystycznych Wielkopolski. 17 tablic zachęca do odwiedzenia parowozowni w Wolsztynie, Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie, poznańskiego ratusza, gdzie mieści się Muzeum Miasta Poznania, zamku w Kórniku ze słynną Biblioteką Kórnicką PAN, gnieźnieńskiej katedry, klasztoru w Lądzie, bazyliki w Licheniu oraz kopalni soli w Kłodawie.


Tablice są elementem projektu realizowanego przez Wielkopolską Organizację Turystyczną współfinansowanego – w wysokości 65 procent – z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Projekt dotyczy Zintegrowanego Systemu Informacji Turystycznej w tym regionie – sieci infokiosków internetowych, a także turystycznych tablic informacyjnych i turystycznych znaków drogowych.

46 infokiosków dostarczać będzie informacji o obiektach turystycznych, punktach gastronomicznych i miejscach noclegowych. Umożliwią one także wydruk mapy regionu (miniaturowego obrazu trasy lub drogi dojazdu, na której zaznaczone zostaną pomniki przyrody i miejsca,  które warto zwiedzić), wysłanie e-maila czy elektronicznej pocztówki wraz ze swoim zdjęciem, a także darmowy kontakt, video lub telefoniczny z osobami mającymi dostęp do Internetu. Wszystkie infokioski wyposażone będą w WiFi, komputerowe ekrany dotykowe oraz polecenia głosowe i inne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

W projekcie Zintegrowanego Systemu Informacji Turystycznej w Wielkopolsce zaplanowano także ustawienie ponad stu tablic wyposażonych w system QR, czyli w fotokody. Zostanie w nie wyposażonych 26 już istniejących tablic oraz 75 nowych. Zawierać będą informacje, także w języku angielskim, o danym obiekcie. Dzięki zastosowaniu technologii QR użytkownicy m.in. telefonów komórkowych będą mogli odczytać informacje z ekranu infokiosków za pomocą aparatu cyfrowego. W systemie zamieszczane będą również aktualności z regionu i kalendarz wydarzeń.

(zr)


Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit