InfoKraków

Infomaty w trzech punktach informacji miejskiej

Informat w punkcie przy ul. Szpitalnej

- W trzech punktach sieci informacji miejskiej InfoKraków znaleźć można multimedialne infomaty - super nowoczesne kioski informacyjne, umożliwiające pozyskanie szybkiej i kompetentnej informacji o atrakcjach turystycznych Krakowa i całego regionu. W kwietniu zamontowano trzeci z infomatów, w punkcie o największym znaczeniu strategicznym, przy wejściu do miasta od strony Dworca Głównego - mówi kierownik Działu Sieci Informacji Miejskiej InfoKraków Barbara Zięba-Godula.

Infomaty uruchomione we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną znalazły się  w trzech z siedmiu punktów informacji turystycznej miasta Krakowa. Te nowoczesne urządzenia dostępne są dla wszystkich odwiedzających wybrane punkty informacji turystycznej. Znalazł się wśród nich punkt Infokraków przy ul. Józefa 7, w sercu krakowskiego Kazimierza, najmodniejszej dzielnicy, odwiedzanej każdego dnia przez setki turystów. Zainstalowano w nim ekran przystosowany do pracy w warunkach wewnętrznych i wyposażony w monitor dotykowy. Jest dostępny w godzinach pracy punktu.

Z dwóch infomatów -  witrynowego, dotykowego znajdującego się w punkcie Infokraków przy ul. św. Jana 2 oraz zewnętrznego ulokowanego tuż przed punktem przy ul. Szpitalnej 25 -  można korzystać przez całą dobę. Te niewielkie kioski internetowe prezentują w formie interaktywnej kompleksową ofertę turystyczną i kulturalną adresowaną do mieszkańców miasta i turystów odwiedzających Kraków.Komputer w pawilonie „it” w Krakowie

- Dzięki infomatom można w każdej chwili zajrzeć do pełnej informacji o wydarzeniach kulturalnych odbywających się w mieście - podkreśla Barbara Zięba-Godula. - Teraz już w pełni można przygotować się do sezonu turystycznego. Można także odwiedzić kilka stron internetowych należących do partnerów systemu informacji turystycznej, mianowicie takie strony, jak www.biurofestiwalowe.pl, www.krakow.pl, www.krakowtravel.pl, www.mot.krakow.pl. Dodatkowym walorem infokiosków jest oczywiście bezpłatny dostęp do Internetu - całodobowo, wprost na ulicy w centrum Krakowa. Przypominam, że każdy z siedmiu punktów sieci informacji miejskiej InfoKraków jest wyposażony w bezpłatny dostęp do Internetu i w godzinach otwarcia korzysta z tej możliwości wiele osób, głównie przyjezdnych.

Elżbieta Tomczyk-Miczka

 


Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit