Małopolski RPO

„it” dla Krakowa i okolic

Nowoczesny budynek o powierzchni ponad 700 metrów kwadratowych znajduje się przy ulicy Powiśle

Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego powstało u stóp Wzgórza Wawelskiego w Krakowie. Budowa obiektu kosztowała około 20 mln zł, z czego część dofinansowała Unia Europejska w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

- Mam nadzieję, że ten prosty i funkcjonalny obiekt będzie służył wszystkim turystom przyjeżdżającym do Krakowa. Centrum ma zachęcać zarówno do zwiedzania miasta, jak i miejscowości je otaczających - mówił podczas otwarcia obiektu prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

- Wierzę, że to miejsce podniesie jakość informacji turystycznej, co będzie zachęcać turystów do dłuższego pobytu w Małopolsce - powiedział Jan Bączek, prezesa firmy Jan-Pol.

Nowoczesny budynek o powierzchni ponad 700 metrów kwadratowych znajduje się przy ulicy Powiśle. Obiekt jest częściowo schowany pod ziemią. Znajdują się w nim pomieszczenia do obsługi zwiedzających i zaplecze sanitarne, a także sala wielofunkcyjna, pomieszczenia na handel pamiątkami oraz kawiarnia.

Centrum korzysta z nowoczesnych rozwiązań technologicznych do obsługi ruchu turystycznego: miejskiej sieci InfoKraków oraz Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej.

W zamierzeniu władz miasta, budynek wraz z zaprojektowanym w ramach inwestycji zagospodarowaniem terenu, porządkuje obszar leżący w bezpośrednim sąsiedztwie Wawelu i nadaje mu właściwą rangę estetyczną.

Przy okazji budowy Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego zmodernizowano układ drogowy w tym rejonie. Powstał też parking na kilkanaście autobusów, które mają się tam zatrzymywać jedynie na czas wysiadania i wsiadania turystów.

 


Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit