Nowe inicjatywy Gdańskiej Organizacji Turystycznej

Jak? Gdzie? Kiedy? Podpowie ci mobilny informator

Poruszający się na rowerach informatorzy turystyczni czuwają nad turystami wypoczywającymi na pasie nadmorskim od Brzeźna do Jelitkowa / fot.: Archiwum GOT

Idea jest jasna. Poruszający się na rowerach informatorzy turystyczni czuwają nad turystami wypoczywającymi na pasie nadmorskim od Brzeźna do Jelitkowa. Przez całe wakacje ułatwiają urlopowiczom dostęp do informacji o atrakcjach i wydarzeniach w mieście.

Mobilna informacja turystyczna w terenie to nowy pomysł Gdańskiej Organizacji Turystycznej. Stacjonarne punkty „i” znajdują się w rejonie Głównego i Starego Miasta, Dworca PKP w Gdańsku i na Lotnisku w Rębiechowie. Tymczasem w pasie nadmorskim – gdzie ruch turystyczny jest intensywny głównie w sezonie - do tej pory brakowało możliwości bezpośredniego dostępu do turystycznej wiedzy o mieście.

„Mobilni” poruszają się na rowerach oznakowanych chorągiewką wzdłuż pasa nadmorskiego od Brzeźna do Jelitkowa przez cały sezon letni - od lipca do końca sierpnia, od 11.00 do 19.00 każdego dnia. W weekendy pracują w zwiększonym składzie. Nie sposób ich nie zauważyć – są  wyposażeni w niebieskie koszulki i torby z charakterystycznym logiem „i”.  „Uzbrojeni” w bezpłatne materiały promocyjne udzielają informacji miejskiej, kulturalnej i turystycznej nie tylko osobom odwiedzającym Trójmiasto, ale samym  jego mieszkańcom. Można ich zapytać o atrakcje w Gdańsku, aktualne wydarzenia oraz lokalizację obiektów (np. hoteli, restauracji itp.). Można również otrzymać od nich materiały nt. Karty Turysty, ulotki hoteli, obiektów noclegowych i restauracji, mapy, przewodniki.

gdansk4u MOBILE Blue Send

To nie koniec inicjatyw ułatwiających życie turystom. Już w połowie lipca Gdańska Organizacja Turystyczna wdroży innowacyjną aplikację Gdańsk4uMobile Blue Send, która ułatwi turyście efektywne poruszanie się po Gdańsku.

Czym jest gdansk4u MOBILE Blue Send? Jest to darmowy, mobilny informator turystyczny, który będzie można pobrać na telefon komórkowy. Aplikacja będzie zawierała wszelkie informacje niezbędne dla turysty. Ich wachlarz jest niezwykle szeroki - od obiektów noclegowych, muzealnych, restauracyjnych po wiadomości dotyczące najnowszych wydarzeń kulturalnych w Gdańsku. Treść aplikacji będzie oparta na portalu turystycznym www.gdansk4u.pl.

Aplikację będzie można ściągnąć poprzez sieć wi-fi czy transfer w ramach danej sieci telefonicznej, wchodząc na odpowiedni adres www lub zupełnie bezpłatnie w obszarze działania specjalnych nadajników umieszczonych w najatrakcyjniejszych turystycznie punktach Gdańska skanując kamerą telefonu specjalny kod.

Aplikację na iPhona można pobrać pod adresem:

http://itunes.apple.com/us/app/id444452139?mt=8&ign-mpt=uo%3D2

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit