Informacja na wyciągnięcie ręki w Szklarskiej Porębie

Komputer dla turysty

Grzegorz Sokoliński, burmistrz Szklarskiej Poręby (na pierwszym planie) i pracownik punktu „it”, Kornel Olbrycht, przy komputerze dla turystów/ fot.: Marek Perzyński

- Nie zaglądamy turystom przez rękę, więc dokładnie nie wiemy, jakich informacji szukają w komputerze. Ale z tego, o co pytają, wnioskuję, że interesują ich przede wszystkim połączenia autobusowe i sprawdzają swoją osobistą pocztę - odparł Kornel Olbrycht z punktu „it” w Szklarskiej Porębie, zapytany, w jakim celu odpalają turyści przeznaczony dla nich komputer.

Szklarska Poręba otrzymała go z puli Polskiej Organizacji Turystycznej za pośrednictwem Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

Komputer jest na wyciągnięcie ręki, tuż przy ladzie obsługi „it”. Grzegorz Sokoliński, burmistrz Szklarskiej Poręby, którego zaprosiliśmy do „it”, żeby zobaczył, jak działa w komputerze dla turystów strona miejska, nie miał uwag. Informacja jest pełna. A informacja to podstawa promocji, o którą Szklarska Poręba bardzo dba. Turyści to żyła złota. Dla wielu góry to wystarczający magnes, ale są tacy, którzy chcą się otrzeć o wielki świat nawet pod szczytami i Szklarska Poręba im takie atrakcje funduje. Ściśle współpracuje z radiową „Trójką”, której imię otrzymał skwer w centrum miasta, gdzie bardzo chętnie przychodzą turyści. - Dlatego tam, na skwerze radiowej „Trójki”, a nie w obecnym miejscu, czyli przy urzędzie miejskim, powinna być informacja turystyczna - twierdzi burmistrz Grzegorz Sokoliński. - Zamierzamy ją przenieść i są szanse na budowę nowego obiektu, jeśli uzyskamy środki unijne. Zaproponujemy partnerstwo w tym projekcie czeskiej gminie Rokytnice.

Marek Perzyński

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit