Współpraca LOIT-u z Muzeum

Kozłówce po drodze z „it”, ale gorzej z LROT-em

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce…Więcej »

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce należy do najczęściej odwiedzanych placówek w kraju i jest coraz lepiej rozpoznawalne w całej Europie. Ugoda podpisana z rodziną Zamoyskich gwarantuje stabilność działań Muzeum – mówią Katarzyna Kot i Dorota Lachowska na co dzień związane z organizacją i obsługą ruchu turystycznego, w tym z informacją turystyczną w Kozłówce.

Sympatyczne rozmówczynie zapraszają na nową wystawę sztuki francuskiej „Między Wersalem a Montmartre. Sztuka francuska XVIII-XX wieku ze zbiorów Muzeum Etnografii i Rzemiosła Artystycznego we Lwowie” i do wielu innych ekspozycji, a także udziału w muzealnych imprezach. Co prawda bilet na wszystkie atrakcje kosztuje 24 zł, ale przyjazd do Kozłówki to dobry pomysł na cały dzień. Można też wykupić tańsze bilety na poszczególne ekspozycje.

Niestety, z rozmowy wynika, że nie ma relacji Muzeum z Lubelską Regionalna Organizacją Turystyczną. Na szczęście istnieje, wypracowana od lat, bardzo ścisła współpraca z Lubelskim Ośrodkiem Informacji Turystycznej. - Wymiana informacji i materiałów jest bardzo korzystna, dzięki temu Lublin też promuje się w Kozłówce – podkreśla Antoni Dutkiewicz z LOIT-u, która to placówka w konkursie na najlepszy ośrodek „it” w Polsce organizowanym przez Polską Organizację Turystyczną otrzymał w 2007 roku główną nagrodę w kategorii miast powyżej 75 tys. mieszkańców.

Placówka muzealna ma 50 etatów (w tym siedem naukowych i dwa w Dziale Edukacji, który zajmuje się również relacjami z organizacjami turystycznymi). Muzeum dysponuje również promocyjną wystawą objazdową. Dla promocji i informacji turystycznej istotna jest bardzo pomoc Starostwa Powiatowego w Lubartowie obejmująca wspólne wyjazdy promocyjne, prezentacje w publikacjach powiatu, w lokalnym radiu itd.

Muzeum Zamoyskich samodzielnie występuje na targach w Warszawie, Poznaniu, Sosnowcu, Gdańsku i Berlinie. Zdaniem pracowników tej placówki bardzo potrzebne jest w Lubelskiem powołanie Centrum „it” o zasięgu wojewódzkim.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit