Info-Kraków na rzecz beatyfikacji Jana Pawła II

Kraków dla pielgrzymów

Kraków jest uważany za miasto świętych i miasto sanktuariów. Dlatego każdy pielgrzym odnajdzie tu swą ścieżkę

Kraków przygotowuje się do beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II. We wszystkich tutejszych placówkach informacji turystycznej Info-Kraków znajdują się już aktualne, bogato ilustrowane informatory „Kraków dla pielgrzymów”, wydane przez Krakowskie Biuro Festiwalowe.

W informatorze zamieszczono opis krakowskich ścieżek Jana Pawła II, w tym Pałacu Biskupów Krakowskich, Bazyliki Mariackiej, Katedry Wawelskiej, kościoła św. Stanisława, kościoła Matki Bożej Królowej Polski (zwanego Arką) w Nowej Hucie. Obszerną informację poświęcono Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach (szlak św. Faustyny) oraz innym świątyniom na Krakowskim Szlaku Świętych.

Sieć informacji turystycznej w Krakowie jest bardzo rozbudowana i obejmuje punkty przy Rynku Głównym (Sukiennice), Placu Wszystkich Świętych, ulicach Szpitalnej, Powiśle, Józefa (Kazimierz), Św. Faustyny (Łagiewniki) oraz w Nowej Hucie i w porcie lotniczym.

(jpp)


Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit