Centrum Informacji Turystycznej w Sandomierzu donosi…

Królewska Starówka czeka na gości

Kampania promocyjna Miasta Sandomierza

- Od roku 2010 obok punktu informacji turystycznej przy sandomierskim Oddziale PTTK działa Centrum Informacji Turystycznej podległe Sandomierskiemu Centrum Kultury, a prowadzone na zlecenie Urzędu Miasta. Rzeczniczką sandomierskiej turystyki jest dr Ewa Kondek, wiceburmistrz i prezes Towarzystwa Naukowego Sandomierskiego – mówi Marcin Borzęcki z CIT.

Prawobrzeżna część miasta została w ubiegłych latach zniszczona przez tragiczną powódź. Wciąż trwa jej odbudowa. Żywioł, choć na mniejszą skalę, nie ominął tej części miasta i w tym roku. Tymczasem, zabytkowa Starówka pozostała nietknięta i oczekuje na turystów. Ich wizyty są tym bardziej potrzebne, że miasto ponosiło finansowy ciężar pomocy powodzianom. Proturystyczny wpływ na frekwencję w mieście ma też serialowa postać Ojca Mateusza, który pojawia się na rowerze w różnych zakątkach Sandomierza. Turyści uwierzyli, że warto tu przyjeżdżać. Jest ich teraz bardzo dużo, baza jest zapełniona, a – ku satysfakcji pracowników Centrum „it” – pytają dosłownie o wszystko, wykazując się zainteresowaniem i niemałą wiedzą o Sandomierzu.

Centrum „it” ściśle współpracuje ze Świętokrzyską Regionalną Organizacją Turystyczną. Trwają rozmowy na temat wzajemnej promocji Sandomierza i Kazimierza Dolnego.

Miasto pięknieje, uporządkowano park Piszczele i Bulwary na Podwalu. Gospodarzom miasta warto jednak zwrócić uwagę na bardzo zaniedbany i opuszczony dawny obiekt PTTK przy ulicy Żeromskiego, związany z historią polskiego krajoznawstwa i ruchu regionalnego, w tym z działalnością Aleksandra Patkowskiego i pierwszym muzeum regionalnym.

Jan Paweł Piotrowski

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit