Bieszczadzkie Centrum Informacji i Promocji w Ustrzykach Dolnych

Laworta, Gromadzyń i okolice

Fot.: Bieszczadzkie Centrum Informacji i Promocji w Ustrzykach Dolnych…Więcej »

Ośnieżone stoki Laworty i Gromadzynia otaczają Ustrzyki Dolne, miasto będące nie tylko bramą wypadową w Bieszczady, ale także samo w sobie centrum turystyki narciarskiej, pieszej górskiej.

- W mieście mamy sprawne wyciągi narciarskie, a w pobliżu czynne są liczne ośrodki turystyki jeździeckiej i kwatery agroturystyczne - zachęca Marcin Budzyk, kierownik Bieszczadzkiego Centrum Informacji i Promocji w Ustrzykach Dolnych. Placówka, dogodnie położona przy ustrzyckim rynku, zatrudnia na stałe trzech pracowników, a w sezonach letnim i zimowym jest dodatkowo zasilana przez praktykantów.

- Zasadniczo nasz zakres informacji dotyczy miasta i gminy, które finansują i zarządzają placówką, będącą oczkiem w głowie burmistrza Henryka Sołui - znanego z licznych inicjatyw na rzecz turystyki - mówi Marcin Budzyk. - Dzięki dobrej współpracy ze Starostwem Powiatowym, informacje przekazywane w centrum „it” dotyczą jednak także powiatu. Staramy się odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące Bieszczadów, w sprawie szczegółów dotyczących innych gmin komunikujemy się z naszymi partnerami – sąsiednimi centrami „it”, z którymi współpraca układa się bardzo dobrze.

Centrum „it” nie tylko odpowiada na liczne pytania (zwłaszcza dotyczące atrakcji turystycznych i zakwaterowania), a także pomaga zainteresowanym w zorganizowaniu programów pobytu. W mieście jest kilka biur podróży zajmujących się obsługą turystyki przejazdowej. Ponieważ Centrum dzieli lokal z oddziałem PTTK, nie ma problemów ze skorzystaniem z usług przewodnika w językach polskim, angielskim i rosyjskim.

- Centrum w Ustrzykach Dolnych nie uczestniczy wprost w targach turystycznych, ale czyni to zawsze za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, w którym znajdujemy pełne zrozumienie – wyjaśnia kierownik placówki, dodając, że w ostatnim okresie obserwuje niestety spadek aktywności ze strony Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Rzeszowie.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit