Będzie profesjonalna „it”

Mehoffer promuje Powiat Turek

Mierzęcice, marzec 2008…Więcej »

Powiat Turecki nie był dotąd zbytnio widoczny na mapie aktywności turystycznej regionów. Cała Polska zna Turek z kopalni węgla brunatnego oraz… znakomitych serów z Mleczarni Turek. Produkty lokalne mają wielką moc promocyjną.

Podczas Międzynarodowych Targów Łódzkich „Na Styku Kultur” powiat turecki zapraszał do odwiedzenia regionu na wspólnym stoisku Wielkopolski, zorganizowanym przez Wielkopolską Organizację Turystyczną. Stoisko otrzymało nagrodę MTŁ „Na Styku Kultur” za wieloletnią współpracę. Odwiedzający otrzymali materiały informujące o sakralnych oraz kulturowych zabytkach znajdujących się w regionie. Ponadto wszyscy zainteresowani uzyskali informacje o gminach powiatu tureckiego oraz o bazie noclegowej. Amatorzy wypoczynku na wsi mogli zapoznać się ofertą gospodarstw agroturystycznych.

O inicjatywach służących informacji i promocji turystycznej rozmawiam z Małgorzatą Kudzawa z Wydziału Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Starostwa Powiatowego w Turku, kierowanego przez naczelnika Jerzego Wesołowskiego. Wyróżnikiem powiatu są m.in. tureckie świątynie: katolicka (ze słynnymi witrażami J. Mehoffera) i ewangelicka. - Mehefferowski charakter będzie miała cała starówka naszego miasta - zapowiada Małgorzata Kudzawa, zapraszając w najbliższym czasie do Muzeum Rzemiosła Tkackiego w nowej, reprezentacyjnej siedzibie. Muzeum poszerzy swoją ekspozycję i oczywiście nawiąże do postaci Mehoffera. Już teraz wiadomo, że z znajdzie się w nim także profesjonalny punkt informacji turystycznej, którego brak jest odczuwany coraz bardziej dotkliwie. Powstanie też szlak Mehoffera.

Okolica ma duże perspektywy turystyczne. Liczni pielgrzymi odwiedzają sanktuarium w Wyszynie. Już teraz zaprasza zalew Przykona, a niedługo zostaną udostępnione do celów rekreacyjnych trzy nowe zbiorniki wodne.

W regionie znane jest z aktywności Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania - Przymierze Jeziorsko” założone w 2006 roku, które powołane zostało w celu aktywizacji społeczności lokalnej, organizacji społecznych, pracodawców i instytucji samorządowych na rzecz zrównoważonego rozwoju lokalnego i promocji okolic zbiornika Jeziorsko, położonego na terenie gmin obszaru Przymierze Jeziorsko.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit