Ważne dla turysty

Miasto biskupa - poety

Centrum „it” przy ul. Krasickiego 1

Katarzyna Radulewicz z Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Lidzbarku Warmińskim zaprasza do pięknego miasta w widłach rzeki Łyny i jej dopływu Symsarny, bogatego w zabytki architektury, a poprzez takie postaci, jak Mikołaj Kopernik, Ignacy Krasicki i Jan Dantyszek -  trwale związanego z historią Polski.

Dziś miasto po dużym liftingu prezentuje nie wspaniale. W zamku funkcjonuje słynny już czterogwiazdkowy Hotel „Krasicki”, który wszedł właśnie do finału konkursu World Luxury Hotel Awards 2013. Jest w gronie faworytów. Rozmówczyni bardzo chwali zaangażowanie dyrekcji hotelu w organizacje wydarzeń kulturalnych i promocję miasta. Jeszcze tylko na zagospodarowanie oczekuje gotycka Wysoka Brama. Ma tam też być obiekt hotelowy.

Lidzbark Warmiński ma dwie placówki informacji turystycznej. Całoroczne Centrum „it” przy ulicy Krasickiego 1 i punkt letni, przy ulicy Wysokiej Bramy 2. Obie placówki podlegają samorządowemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji. Dużą rolę w zakresie promocji spełniają stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna „Dom Warmiński” oraz Dom Środowisk Twórczych. Miasto włącza się do obchodów Roku Kopernikowskiego i akcji „Noc Muzeów”.

W sezonie odbywają się liczne imprezy kulturalne, np. festiwale jazzowy i „Czas na ser”, nawiązujący do tradycji mleczarskich okolicy. Zaprasza muzeum na zamku biskupów warmińskich, które choć organizacyjnie podległe dyrekcji Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, to od lat świetnie współpracuje z samorządem miasta. Rzeka Symsarna, płynąca pod zamkiem przez Lidzbark, pokonuje duże różnice wysokości i przypomina rzekę górską. To wspaniały szlak kajakowy. Na gości czekają kąpieliska i ośrodki wypoczynkowe w pobliskich miejscowościach Kłębowo i Wielochowo. W ostatnich latach samorząd Lidzbarka Warmińskiego poczynił duże inwestycje, unowocześniając kąpielisko w Wielochowie.

(jpp)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit