„It” w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji

Mielnik kredą słynący

Wycieczki po rzece Bug…Więcej »

Nazwa tej jednej z najstarszych miejscowości Podlasia, a dawnego miasta, wcale nie wywodzi się od młyna. Jej geneza jest z pewnością związana z... kredą (w języku rosyjskim – mieł), której kopalnia istnieje tutaj od niepamiętnych czasów.

Nadbużańskie Bieszczady - ta z kolei, marketingowa, nazwa nawiązuje do wyjątkowo malowniczego położenia terenu gminy. Strome stoki opadające do Bugu, kuszą nie tylko „zwykłych” turystów, ale także artystów, a ciepłolubna roślinność – miłośników turystyki przyrodniczej.

Do Mielnika zaprasza Michał Baranowski, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, nadzorującego także punkty „it” w siedzibie Ośrodka i w Bibliotece. Mielnik uczestniczy w wielu programach promocyjnych, m.in. ”Tygiel doliny Bugu”, „Szlak Jagielloński”. Nowością jest szlak „Śladami Spasa Izbawnika” – wiodący od Mielnika do Grabarki – centrum polskiego prawosławia.

- Przybywający do nas turyści to przede wszystkim stała grupa miłośników Mielnika - mówi Arkadiusz Panasiuk, kierownik hotelu GOKSiR. - Wszyscy są zachwyceni urodą doliny Bugu, zwiedzają stare cerkwie i kościoły, korzystają z czterech promów, uczestniczą w ciekawych imprezach, np. w „Korowaju”, wędrują szlakiem 14 bunkrów.

- Nasza gmina ma 2800 mieszkańców, a latem jest tu o sto procent więcej ludzi – mówi dyrektor M. Baranowski. - To duże wyzwanie dla działań informacji turystycznej. Gmina promuje się na targach w Białymstoku, a dzięki współpracy ze Starostwem Powiatowym w Siemiatyczach oraz Podlaską Regionalną Organizacją Turystyczną – także na innych targach w kraju i za granicą.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit