Regionalne Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie

„Na Pomorzu Środkowym turyści się nie nudzą…”

- mówi Sylwia Mytnik, kierownik Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej przy Stowarzyszeniu Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego w Koszalinie. Kaprysy pogody powodują, że turyści pojawiają się częściej w Centrum Informacji Turystycznej, z ciekawymi pytaniami.

Zainteresowania koncentrują się wokół propozycji wypełnienia wolnego czasu. A jest tych propozycji wiele. To koszalińskie muzeum ze skansenem, koncerty w plenerze czy w katedrze. W Koszalinie można spotkać popularne postaci  Mariana i Heli z tutejszego kabaretu „Koń Polski”. Centrum Informacji Turystycznej dysponuje bogatym zestawem publikacji do sprzedaży: map, przewodników, informatorów. Są też bezpłatne foldery z terenu gmin członkowskich Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego: miasta Koszalina, powiatu koszalińskiego, Będzina, Manowa, Mielna, Sianowa i Polanowa. Centrum współpracuje z centrami „it” w Mielnie, Kołobrzegu i Darłowie, wymieniając materiały i promując się wzajemnie. Z uwagi na licznych turystów zagranicznych dostępne są także obcojęzyczne materiały promocyjne POT. Centrum dysponuje nowościami wydawniczymi przygotowanymi przez Starostwo Powiatowe w Koszalinie. Są to „Mapa trakcji turystycznych powiatu koszalińskiego” i „Mapa szlaków rowerowych powiatu koszalińskiego” oraz wydana przez Urząd Miasta Koszalina m.in. podręczne plany turystyczne miasta. Przygotowano też zestaw ulotek z atrakcjami turystycznymi dla najmłodszych.

Atrakcjami są kursy kolejką wąskotorową do Manowa. Działacze Stowarzyszenia Miłośników tejże kolejki planują utworzenie muzeum w parowozowni w Koszalinie, poszukują sponsorów i propagatorów tej akcji.

- Pogoda nie zraża turystów. Gdy przychodzą brzydsze dni, Koszalin zaludnia się wczasowiczami z pobliskich kąpielisk, przybywających m.in. szynobusem do Mielna. Wszystko wskazuje na to, że są oni zadowoleni takim uatrakcyjnieniem programu – mówi S. Mytnik.

(jpp)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit