Czy będzie letnie oblężenie

Na słonecznej Mierzei

Dni Rybaka…Więcej »

W gminie Sztutowo są dwa punkty informacji turystycznej - w Sztutowie i w Kątach Rybackich, prowadzone przez Urząd Gminy. Działają tylko w okresie letnim: od 1 czerwca do 15 września, w godzinach 10.00-18.00. W pozostałych miesiącach informacje udzielane są w urzędzie. Funkcjonuje też całoroczna telefoniczna informacja turystyczna po numerem – 0-55/ 247-80-88.

Rzecznikiem rozwoju turystyki i jej promocji jest wójt gminy Sztutowo Stanisław Kochanowski. Zrozumienie ze strony samorządu umożliwia udział w targach turystycznych, realizację wydawnictw, reklamę w prasie, wydawanie dorocznej Gazety Wczasowej, która ukazuje się już od wielu lat.

Współpraca gminy i punktów „it” z Lokalną Organizacją Turystyczną Gminy Sztutowo, kierowaną przez prezes Krystynę Chabską, właścicielkę hotelu „Cafe Kącik” - układa się bardzo korzystnie. - Pewnie to też i dlatego, że większość obiektów noclegowych należy do LOT – stwierdza rozmówczyni.

Istnieje też stała współpraca punktów „it” i lokalnych organizacji turystycznych Mierzei Wiślanej zlokalizowanych w Krynicy Morskiej i Stegnie.

Na szczególne podkreślenie zasługuje, zdaniem Aldony Godek, piastującej jednoosobowe stanowisko do spraw promocji w Urzędzie Gminy Sztutowo, bardzo dobra współpraca z dyrektorem PROT Wojciechem Kreftem, bez której gmina nie byłaby na wielu targach.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit