„it” w byłym kościele ewangelickim

Na Szlaku Grunwaldzkim

W mieście czeka na turystę  punkt „it” usytuowany w siedzibie kina „Harmonia”, które z kolei znajduje się w nieczynnym już od czasów powojennych byłym kościele ewangelickim

Nowe Miasto Lubawskie można  nazwać jedną z bram do krainy Warmii i Mazur, choć miasto i teren powiatu, położonego w województwie warmińsko- mazurskim, nie należą ani do historycznej Warmii, ani do Mazur. To była dawna Ziemia Michałowska. Administracyjnie ten teren również podlegał różnym wpływom, był wcześniej w województwie olsztyńskim, później w toruńskim.

Nowe Miasto Lubawskie leży na szlaku Grunwaldzkim i Drodze Polskiej św. Jakuba. Ambicją gospodarzy miasta i powiatu jest promowanie turystyki, choć teren ten – wbrew pozorom nie jest pozbawiony turystów, wręcz przeciwnie - cieszy się uznaniem miłośników spływów kajakowych po Drwęcy, gości gospodarstw agroturystycznych, tropicieli architektury gotyckiej. Jest tych zabytków tak dużo, że z trudem można było je zaprezentować w niewielkim ilustrowanym katalogu, sponsorowanym przez władze samorządowe. To gotyckie kościoły, ruiny zamków, między innymi w dawnym mieście Kurzętnik. W samym Nowym Mieście Lubawskim są mury obronne i dwie bramy, a w jednej z nich ciekawe Muzeum Regionalne.

W mieście czeka na turystę  punkt informacji turystycznej usytuowany w siedzibie kina „Harmonia” , które z kolei znajduje się w nieczynnym już od czasów powojennych byłym kościele ewangelickim.  W centrum pracują osoby zatrudnione w Urzędzie Miasta.

(jpp)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit