Oleckie doświadczenia

Na Wiewiórczej Ścieżce

Wiewiórcza Ścieżka – trasa piesza… i rowerowa o długości 12 km prowadząca wokół Jeziora Oleckie Wiel

Maria Łangowska, kierownik punktu „it” przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Olecku „Mazury Garbate” i Alicja Mieszuk z Urzędu Miejskiego, członek Zespołu ds. obchodów 450 rocznicy założenia Olecka, z optymizmem patrzą na zbliżający się sezon turystyczny.

Punkt „it” w Olecku powstał z inicjatywy burmistrza Wacława Olszewskiego i zastępcy burmistrza Henryka Trznadla i pracuje przez cały rok.

Olecko skupia nie tylko amatorów turystyki kajakowej i żeglarskiej, jest tu duże centrum rekreacji MOSiR z basenami i polem golfowym. Rozwija się turystyka rowerowa, popularny rajd rowerowy odbywa się w maju.

Wspaniałym pomysłem promocyjnym okazała się „Wiewiórcza ścieżka” (12 km zagospodarowanego szlaku miejskiego) promowana przez punkt „it” i prowadząca do najciekawszych zakątków miasta i jego okolic znanych z pięknych widoków.

Dobra współpraca powiatów w ramach subregionu EGO (Ełk - Gołdap - Olecko) umożliwia udział w wielu targach i wspólną realizację wydawnictw. Ta integracja umożliwia obniżenie kosztów i większą skuteczność działań. Dobre są relacje z Warmińsko-Mazurską Regionalną Organizacją Turystyczną (bazy danych, szkolenia, targi, publikacje). Udane kontakty z województwem podlaskim.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit