Punkt „i”

Na Zamku w Bytowie

W centrum Bytowa, na niewielkim wzgórzu, znajduje się Zamek gotycki, pochodzący z XIV wieku. Hotel znajduje się w południowym skrzydle zamku, w miejscu dawanej rezydencji książąt zachodniopomorskich, zwanym Domem Książęcym. W obiekcie tym znajduje się również Punkt Informacji Turystycznej

Bytów leży pośród lasów i jezior. Do atrakcji turystycznych należą nie tylko jego okolice, ale również  samo miasto. Idealną lokalizację ma tutejszy punkt „it” usytuowany w pokrzyżackim Zamku (wejście w bramie zamkowej), który pełni funkcję hotelu, centrum konferencyjnego, muzeum i domu kultury.

Od 1 maja br. Punkt Informacji Turystycznej na Zamku w Bytowie, prowadzony obecnie przez wyłonioną w drodze przetargu firmę PCE Marmołowski, jest czynny dłużej niż poprzednio. W sezonie (tj. od 1 maja do 30 września) odwiedzający są obsługiwani 7 dni w tygodniu,  od godziny 9:00 do 17:00. Zmienił się również numer telefonu bytowskiej Informacji Turystycznej na 59/ 833 74 10.

- Punkt „it” promujący region, zachęca do odwiedzenia zamku i muzeum. Po wizycie w Muzeum część osób wraca do punktu „it”, aby wzbogacić się o informacje użytkowe dotyczące atrakcji, o których dowiedzieli się zwiedzając muzealne ekspozycje – mówi Aleksandra Styp-Rekowska, kierowniczka placówki. Trzeba tutaj dodać, że rozmówczyni pochodzi ze słynnego rodu kaszubskiego, wsławionego wieloletni walkami o polskość. Przed 1945 r. teren powiatu bytomskiego, zamieszkanego w dużej części przez ludność kaszubską, należał do Niemiec.

Aczkolwiek punkt „it” na Zamku w Bytowie ma dużą tradycję, to jednak placówka ta przechodziła liczne reorganizacje. Poprzednio prowadziła ją m.in.  Lokalna Organizacja Turystyczna. Umowa z firmą PCE Marmołowski obowiązuje tylko do końca roku, ale może być przedłużona, na co liczy rozmówczyni, którą podczas pracy w punkcie „it” wspiera Weronika Makurat. (jpp)

Punkt Informacji Turystycznej na Zamku w Bytowie

ul. Zamkowa 2, 77-100 Bytów

tel.: 59/ 833 74 10

informacja@poczta.kaszuby.pl

www.kaszuby.pl

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit