Tajemnica niskiej frekwencji w punkcie „it”

Naprawdę Dobre Miasto

Na uczęszczanym szlaku turystycznym łączącym Olsztyn i Lidzbark Warmiński leży Dobre Miasto. Jego dominantą jest wieża potężnej gotyckiej kolegiaty, która stanowi główny cel wypraw turystów. - Informacją turystyczną w mieście i gminie zajmuje się Stowarzyszenie Warmiński Zakątek – mówi Anna Wal, stażystka Urzędu Miasta i Gminy, pracująca w Referacie Promocji, Rozwoju Lokalnego i Funduszy Strukturalnych.

Stowarzyszenie, którym kieruje prezes Małgorzata Ofierska, zrzesza gminy Dobre Miasto, Orneta, Dywity i Lubomino. Na zlecenie Urzędu Miasta prowadzi też ono punkt „it”, w którym do dyspozycji turystów są bezpłatne materiały o mieście, gminie i dalszych okolicach.
- Niestety, w naszej placówce nie pojawia się zbyt wielu klientów, zaledwie kilka osób dziennie - mówi A. Wal. Trudno powiedzieć, co jest tego przyczyną, placówka mieści się na parterze, na wprost uroczej Baszty Bocianiej, zapraszającej do małego muzeum i na okresowe wystawy w soboty i niedziele. Grupy, które zatrzymują się w Dobrym Mieście, aby zwiedzić kolegiatę (wśród gości zagranicznych przeważają Niemcy), rzadko jednak pojawiają się w punkcie „it”.
Turyści pytają przede wszystkim o kwatery w okolicy, których jest dość dużo w gospodarstwach agroturystycznych, a także o imprezy. Tych jest także sporo - koncerty w kolegiacie, jarmark folklorystyczny, Międzynarodowe Spotkania Rodzin Muzykujących (patrz logo).
(jpp)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit