„It” w Jaworze

Nawet Japończyk dogada się tu w ojczystym języku

Obsługa „it” w Jaworze…Więcej »

Miła, kompetentna, władająca wieloma językami (nawet trochę japońskim!) - taka jest obsługa „it” w Jaworze (Dolny Śląsk). Chciałoby się, aby w innych punktach regionu było podobnie.

W Jaworze postawili na profesjonalizm w każdym calu. Obie panie z obsługi mają ukończone studia kierunkowe w turystyce. Bernardeta Baczyńska jest magistrem zarządzania w turystyce, a Agnieszka Kamińska magistrem geografii regionalnej i turystycznej.

- Mamy w Jaworze wielką perłę, kościół Pokoju, wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO - mówi Bernardeta Baczyńska. - Ale to nie jedyny cel przyjazdu do naszego miasta. Kościół Pokoju chcą przede wszystkim zobaczyć Niemcy, to obiekt związany organicznie z ich historią. Belgowie, Japończycy, Szwajcarzy pytani, skąd pomysł, żeby odwiedzić Jawor, odpowiadają, że słyszeli od znajomych, że to ładne miasto. Z porozumieniem się nie mamy trudności, mówię już nawet trochę po japońsku. Uczę się z własnej inicjatywy – ten kraj mnie interesuje.

Jaworski punkt „it” jest w gestii Jaworskiego Ośrodka Kultury i nie zajmuje się stricte promocją Jawora – to leży w gestii jednego z wydziałów urzędu miejskiego.
Marek Perzyński

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit