Certyfikacja „it”

Niby proste, a jednak…

Centrum Promocji Lubelszczyzny działa od 5 października przy Krakowskim Przedmieściu 41/ fot.: Archiwum Radia Lublin

Certyfikacja i standaryzacja – słowa niedawno obce turyście są w tej branży obowiązkowe. Na wniosek Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w porozumieniu z Polską Organizacją Turystyczną, ośrodki informacji turystycznej działające na terenie województwa przeszły pierwszy, poważny test.

Oceniane były kompetencje, jakość świadczonych usług, a także dostępność i otwartość dla klienta. Niby proste, a jednak… nie dziwi mnie na przykład skrupulatność w odmierzaniu czasu pracy poszczególnych placówek, bo w tym roku  sama rozbiłam sobie nos o zamknięte drzwi takiego punktu w Kołobrzegu, czynnego tylko do godziny 16.00. Albo znajomość języków obcych, albo aktualizacja strony internetowej. Banały, ale od takich właśnie drobiazgów zależała ostateczna ocena placówek. Z tarczą i certyfikatami z tej konkurencji wyszło 10 punktów informacji turystycznej. Najwyżej oceniono oddziały w Lublinie (4 punkty), Zamościu (3 punkty), Białej Podlaskiej (3 punkty) i Chełmie. Pochwalmy jeszcze jedyny na Lubelszczyźnie prywatny punkt informacyjny Leszka Hawryszczuka we Włodawie, który uzyskał 2 punkty – podobnie jak Nałęczów.

Odnotujmy także fakt pojawienia się na lubelskim rynku turystycznym Centrum Promocji Lubelszczyzny. Działa od 5 października przy Krakowskim Przedmieściu 41.  To prestiżowa lokalizacja - w centrum, w niedalekiej odległości od Starego Miasta i na szlaku wielu tras turystycznych. Turysta otrzyma tu kompleksową wiedzę na temat wypoczynku w regionie.  Dowie się, co zwiedzić, gdzie spać, jak wypoczywać oraz co zjeść. Nabędzie komplet niezbędnych przewodników i map, a przy okazji obejrzy interesującą wystawę. Wnętrza centrum zaprojektował lubelski artysta Jarosław Koziara, znany ze współpracy z grupą Voo Voo. W przyszłości, Centrum ma być miejscem spotkań, związanych z szeroko rozumianą promocją regionu. Pomieszczenia są już wykorzystywane do celów kulturalnych – obecnie (17.10.10) w Lublinie odbywają się Konfrontacje Teatralne. Punkt informacji imprezy działa między innymi w lubelskim Centrum.

Można tu zaglądać od poniedziałku do piątku od 9.00 do 17.00. Koszt przedsięwzięcia w 85 proc. pokryły „unijne” dotacje.

(mj)

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!