Tarnowska „it”

Nie czekają biernie na turystów

Każdy z uczestników spotkania otrzymał specjalne wydanie „Wiadomości Tarnowskich” w języku niemieckim

Tarnowskie Centrum Informacji, obsypane nagrodami, w tym dwukrotnie uhonorowane tytułem „Najlepszego Centrum Informacji Turystycznej w Polsce” przyznanym przez komisję konkursową Polskiej Organizacji Turystycznej – uczestniczyło na zaproszenie konsulatu RP w Monachium, w imprezie promującej mieszkańcom stolicy Bawarii, tarnowskiej oferty turystycznej, kulturalnej i kulinarnej.

Turyści z Niemiec są gośćmi, o których Tarnów zabiega. Z powodzeniem. To stutysięczne małopolskie miasto odwiedza rocznie mniej więcej dwadzieścia tysięcy Niemców. Statystycznie jest nim co czwarty cudzoziemiec podziwiający czternastowieczny tarnowski Ratusz. Kilka tysięcy spośród nich wiedzę o tutejszych atrakcjach zdobywa pytając pracowników TCI.

- Niemców interesują głownie: architektura drewniana, folklor, cmentarze z pierwszej wojny światowej oraz „ikony” miasta – najważniejsze zabytki, między innymi Bazylika katedralna z czternastego wieku i Ratusz oraz muzea. Bardzo popularna jest aktywna forma spędzania czasu i caravaning. W Tarnowie znajduje się jeden z najlepszych w Polsce campingów; co roku wyróżniany w konkursie „Mister Camping”, zlokalizowany praktycznie w centrum miasta obok Parku Wodnego i Parku Strzeleckiego – mówi Marcin Pałach, dyrektor TCI.

Impreza promocyjna w Monachium zorganizowana została w pomieszczeniach Centrum Kultury Polskiej przy Röntgenstrasse 5. Degustację produktów regionalnych przygotowała Lokalna Grupa Działania „Dunajec-Biała” z Zakliczyna. Obecni chętnie próbowali napoje komponowane z tarniny. Bezalkoholowe i te z jego zawartością, słynne nalewki i piwo „Tarnowskie”. Oprawę muzyczną tworzyły tarnowskie zespoły MONK oraz Leliwa Jazz Band. Nagrodą w jednym z licznych konkursów był weekend w Tarnowie. Centrum Kultury Polskiej nie czekało biernie na gości. Na monachijskiej starówce i w ogródkach piwnych pełnych zagranicznych turystów trwała intensywna praca heroldów, którzy zapraszali do wstąpienia  na Röntgenstrasse 5, rozdając zainteresowanym pakiety informacyjne i przeróżne gadżety.

Na co dzień Tarnowskie Centrum Informacji ściśle współpracuje z berlińskim ośrodkiem Prosimy wstąpić na Röntgenstrasse 5, a potem odwiedzić TarnówPolskiej Organizacji Turystycznej. Między innymi niemieccy dziennikarze, którzy na zaproszenie POIT w Berlinie uczestniczą w podróżach studyjnych po Polsce, dzięki inicjatywie TCI mogą też bliżej poznać Tarnów i jego okolice.  - Bardzo ważna dla nas jest  współpraca z touroperatorami krajowymi, którzy oferują wycieczki do Polski gościom z Niemiec, między innymi z Travel Projekt, którego właścicielem jest  Leszek Ostaszewski. Co roku staramy się organizować własne imprezy studyjne dla touroperatorów i dziennikarzy po Tarnowie i regionie – stwierdza Marcin Pałach.

Promocję Tarnowa w Monachium zorganizowały Tarnowskie Centrum Informacji oraz magistracki Wydział Marki Miasta. Imprezę dofinansował Konsulatu RP w Monachium.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit