Powstał Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej

Nowa odsłona „it” w Lublinie

Piotr Łopucki, od lat związany z lubelską branżą turystyczną, szef biura podróży TUI zastąpił wieloletniego dyrektora Stanisława Turskiego, który przeszedł na emeryturę / fot.: Wojciech Nieśpiałowski

Od tego roku dotychczasowy Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej ma: nowy status, nowe władze i… prawie nową siedzibę. Takie rozwiązanie wymusiła nowelizacja Ustawy o finansach publicznych. Stary ośrodek został więc zlikwidowany, a na jego miejsce od stycznia 2011 roku została powołana nowa placówka.

Nowopowstały Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej  współprowadziły będą - Urząd Miasta Lublin, lubelski Urząd Marszałkowski oraz Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna.

Zmieniły się także władze. Na emeryturę odszedł wieloletni dyrektor Ośrodka, twórca jego sukcesów Stanisław Turski. Jego miejsce – po ogłoszeniu konkursu – zajął Piotr Łopucki, związany z lubelską branżą turystyczną, szef jednego z biur podróży.

Po zmianach personalnych zaczął się remont samego biura Ośrodka. Nadal mieści się ono na Starym Mieście (przy ul. Bramowej, wejście od Jezuickiej),   ale zmieniono ozdobę jego wnętrza. Jest nią teraz panorama Lublina wyrzeźbiona w betonie. Minimalistyczny wystrój ożywiają: eksponowane przewodniki i foldery promujące atrakcje województwa lubelskiego, a także kącik zabaw dla najmłodszych gości placówki. Działają w niej dwa punkty informacyjne - jeden zapewniający informacje o Lublinie, drugi o Lubelszczyźnie. Wkrótce zostanie uruchomiony także trzeci punkt, przekazujący na bieżąco informacje o wydarzeniach kulturalnych i kandydaturze Lublina do miana Europejskiej Stolicy Kultury.

Na miejscu turyści uzyskają nie tylko komplet niezbędnych informacji. Mogą także skorzystać z Internetu. Jak zapewnia nowy dyrektor LOITiK-u, jeszcze przed wakacjami uruchomiona zostanie wypożyczalnia rowerów.

LOITiK działa w dni powszednie w godz. 9.00-19.00, a w soboty i w niedziele w godz. 10.00-19.00

Monika Januszek

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit