Z funduszy RPO

Nowe (w przyszłości) CIT w Piotrkowie

Trakt Wielu Kultur biegnie m.in. położoną w centrum miasta ulicą Słowackiego…Więcej »

UM w Piotrkowie przygotowuje wniosek o dofinansowanie utworzenia profesjonalnego Centrum Informacji Turystycznej.

CIT obok zadań podyktowanych ściśle misją udzielania informacji turystycznych, będzie jako specjalistyczna komórka Urzędu Miasta odpowiedzialna za kreowanie i promowanie atrakcji turystycznych Piotrkowa i jego produktów turystycznych. Przede wszystkim Traktu Wielu Kultur, odwołującego się do wielokulturowej historii miasta, Strefy Zrzutu i piotrkowskich Sanktuariów Maryjnych. Tą metodą Urząd Miasta postara się skutecznie trafiać z informacjami o Piotrkowie do biur podróży i skłonić na przykład skoczków spadochronowych, którzy przyjeżdżają na lotnisko, aby odwiedzali też centrum miasta.

Siedzibą placówki „it” ma się stać budynek dawnej apteki przy u. Zamurowej 11 z wejściem od ul. Starowarszawskiej. Na adaptację i wyposażenie pomieszczeń, przygotowanie folderów i map, uruchomienie strony internetowej czy przygotowanie systemu tablic informacyjnych miasto stara się pozyskać fundusze z Regionalnego Programu Operacyjnego. Kwota, o którą się ubiega to prawie 500 tys. zł.

Obecnie działa w Piotrkowie informacja turystyczna prowadzona przez PTTK oferująca także usługi przewodnickie. Radni przeznaczają na jej utrzymanie fundusze z budżetu miasta. Piotrków odwiedza rocznie kilkanaście tysięcy turystów.

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!