Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Jeleniej Górze

„Obecny model informacji turystycznej w Jeleniej Górze jest optymalny”

W VI edycji Konkursu POT na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce - Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Jeleniej Górze zajęło 3. miejsce w kategorii centrów czterogwiazdkowych. Wręczenie laureatom honorowych statuetek i dyplomów miało miejsce 20 października 2010  roku podczas XXI Targów Regionów i Produktów Turystycznych „Tour Salon” w Poznaniu. Na zdjęciu tegoroczni laureaci. Na pierwszej linii dyrektor Barbara Różycka-Jaskólska

Anna Atlas z Jeleniogórskiego Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej - Książnica Karkonoska, kierowanego przez zasłużoną działaczkę turystyki Barbarę Różycką-Jaskólską zaprasza do Jeleniej Góry i w Karkonosze.

Warto dodać, że choć powiat ziemski jeleniogórski i miasto Jelenia Góra stanowią dwie odrębne jednostki samorządowe, to współpraca między nimi od lat układa się bardzo dobrze. Potwierdza to również zasłużony działacz turystyczny Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego. Porozumienie powiatów i gmin powiatu jeleniogórskiego i miasta Jelenia Góra umożliwia wspólną promocją w wydawnictwach, na targach, w sieci informacji turystycznej itd.  Aktualne wspólne hasło „Karkonosze na cały rok”, wykorzystano już w popularnej, bogato ilustrowanej broszurze promocyjnej.

Każde z tych działań promocyjnych jest nie do przecenienia, bowiem wszyscy rozmówcy potwierdzają, że wstąpienie Polski do strefy Schengen i otwarcie granic w znaczącym stopniu ożywiło ruch turystyczny w Karkonoszach i samej Jeleniej Górze.

Jak to z „it” było…

Wraz z Elżbietą Bojczuk z Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego przypominamy sobie liczne perturbacje wokół systemu informacji turystycznej, który był na tym terenie wielokrotnie reorganizowany i podległy kolejno: władzom powiatowym,  przedsiębiorstwu turystycznemu „Karkonosze”, Centralnemu Ośrodkowi Informacji Turystycznej w Warszawie, Sudeckiej Agencji Promocji Turystyki, ponownie władzom samorządowym itd.

… a jak jest

- Obecny model informacji turystycznej w Jeleniej Górze jest optymalny – mówi Anna Atlas. Podporządkowanie Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej Jeleniogórskiemu Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej - Książnica Karkonoska sprawiło, że informacja turystyczna znalazła właściwe zrozumienie i dobre warunki lokalowe, a stale umacniane i tradycyjnie dobre relacje z branżą i samorządami lokalnymi, dają dobrą rękojmię na przyszłość. Placówka zatrudnia aktualnie trzy osoby, a w okresach natężenia ruchu turystycznego bywa zasilana przez stażystów. W tegorocznej, VI edycji Konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce - Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Jeleniej Górze zajęło 3. miejsce w kategorii centrów czterogwiazdkowych.

(jpp)


 

 

 

Dodaj jako zakładke w Google Dodaj jako zakładke w Ms Live Dodaj jako zakładke w Wykop Dodaj jako zakładke w Gwar Dodaj jako zakładke w Digg Dodaj jako zakładke w Delicious Dodaj jako zakładke w Reddit
Szanowni Państwo,
portal www.aktualnościturystyczne.pl nie będzie już aktualizowany. Ciekawe
i świeże informacje z branży turystycznej znajdą Państwo na naszych pozostałych serwisach lub w newsletterze, do którego subskrypcji serdecznie zachęcamy!